پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نفیسه رستمی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ ویژه

تعداد بازدید ۱۶۶۴

سلام یک هفته ست این گیاه رو خریدم فروشنده ب من گفت باید وقتی که رفتی خونه بهش آب زیاد بدی چون گیاه تشنه ست و فرداش هم بهش کود تقویتی بده من همین کارو کردم و از دو روز بعدش دیدم که برگاش داره زرد میشه چکار‌ کنم تا جلوی خراب شدنش گرفته شه الان دو روزه ک گذاشتم جلوی نور

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۷ ۱۵:۵۹:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . کوددهی باید بهار به بعد انجام بشه .کوددهی در فصل زمستان و زمانی که هنوز گیاه در فصل رکود قرار داره ، میتونه به گیاه آسیب بزنه . بهتره مدتی مکان نگهداری گیاه کمی خنک باشه و هر زمان خاک گلدان کمی خشک شد بهش اب بدید .سعی کنید نور افتاب از پنجره برروی برگها نتابه و بهتره فعلا تا مدتی مکانش نور ملایم داشته باشه . بعد که حالش بهتر شد میتونید کمی به پنجره نزدیکترش کنید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۲-۱۸ ۰۲:۴۲:۱۸

نفیسه رستمی

ممنونم از راهنماییتون..اگه این کار رو انجام بدم برگ هاش بهتر میشه نمیخوام کلا زرد بشه روی برگ ها حالت سوختگی ب وجود اومده و برگ رو ب بالا شده و لبه های برگ موج دار شده.. من همزمان با این گلدونم دوتا گلدون دیگه هم خریدم پتوس و حُسن یوسف اونارو هم ب همین شیوه آب دادم و روز بعدش کود تقویتی مسکل خاصی براشون پیش نیومد فقط حُسن یوسف چندتا از برگهاش ریخت..شیوه نگهداری پتوس و حُسن یوسف رو هم بهم میگید؟اونا پشت پنجره هستند و مستقیم زیر نور خورشید هستند..میتونم جاشون رو عوض کنم؟چون نور پذیرایی زیاد نیست و فقط آشپزخونه پنجره داره چند وقت یکبار باید بهشون آب بدم ب چ میزان؟و اینکه آبدهی دیفن چند روز یک بار باشه ک حالش بهتر شه؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۸ ۲۲:۰۲:۵۶

کارشناس شماره ۱

تمام گیاهانی که نام بردید به ابیاری متوسط نیاز دارند یعنی باید اجازه بدید خاک گلدون کمی خشک بشه بعد بهش اب بدید حسن یوسف به نور زیاد نیاز داره .و بهتره در کنار پنجره ی جنوبی قرار داشته باشه و زمانی که هوا گرم شد بهتره در هوای آزاد و در مکانی نیمسایه باشه . ریزش برگهای پایینی گیاه به مرور و به تناوب امری عادیه چون در نهایت دیفن به گیاهی ساقه دار تبدیل میشه که باید هر چندسال یکبار هرس بشه و قسمت بالای گیاه دوباره ریشه دار بشه .در غیر اینصورت باید از قیم براش استفاده کنید تا گیاه به اون تکیه داده بشه . نوسان دمای محیط ، رطوبت کم و کوددهی در زمان نامناسب میتونه به گیاه آسیب بزنه . اکثر گیاهان آپارتمانی در فصل زمستان به کود نیازی ندارند .

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۰۰:۰۰:۳۰

نفیسه رستمی

سلام وقتتون بخیر چند وقت پیش در مورد گیاهانم با شما صحبت کردم و خداروشکر حال دیفن خیلی بهتر شد اما ی چند وقتیه دو مرتبه کرم هایی دیدم نزدیک گلدان توی خاک نیودن دیدم شبیه هزار پا هستند میخوام بدونم واسه این‌گلدونه؟و اینکه ضنیدم دیفن گیاه سمی هستش و نگهداریش داخل منزل درست نیست و اینکه بهم بگید کی باید کودهی ب دیفه و پتوس و حسن یوسف انجام بدم و کی سمپاشی لازمه.. ممنونم

۱۴۰۰-۰۲-۱۱ ۱۶:۳۲:۱۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر خداروشکر که حال گیاهتون بهتره .معمولا هزارپاها و اکثر حشرات و جانورانی از این قبیل , زمانی که رطوبت در خاک زیاد باشه ظاهر میشوند .اگر تعدادشان کم هستش نیازی به سمپاشی نیست و میتوانید با مشاهده ی آنها برروی خاک , آنها را برداشته و از گلدان خارج نمایید . اگر دیفن و سایر گیاهانتان در حال رشد هستند به کوددهی نیازی نیست .اما اگر رشد متوقف شده و یا برگها کوچک مانده اند میتوانید با کود سه بیست هر دو هفته یکبار گیاه را تغذیه کنید . از اوایل پاییز کوددهی را قطع کنید . بله دیفن گیاهی سمی هستش و اگر حیوان خانگی یا کودک در منزل دارید مراقب باشید که برگها یا ساقه ی گیاه را به دهان نبرند . سمپاشی هم تا گیاه به آفتی دچار نشده باشه , نیازی نیست انجام بشه .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۳۱:۰۸

نفیسه رستمی

ممنونم از پاسخگویی شما.. همین الان کرم های سفید و ریز روی سطح خاک دیدم ک خیلی سریع حرکت میکردن میومدن سطح خاک و دوباره ب سرعت فرو میرفتن زیر..سریع با اسپری سم پاشی کردم و گلدان رو داخل بالکن گذاشتم..

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۴۳:۳۷

کارشناس شماره ۱

اگر خیلی سریع حرکت میکنن کرم نیستن .بهر حال با سم دیازینون سمپاشی کنید برطرف میشن البته باید رطوبت را هم کم کنید .در غیر اینصورت این جانوران از بین نمیروند .

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۴۵:۳۷

نفیسه رستمی

بله خیلی سریع حرکت می‌کنند امروز ب گیاه آب دادم و نمیدونستم ک نباید بدم این شکلی هستند و اسم سمی هم ک الان دادم دیازینون ۶۰% هستش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۰:۵۸

کارشناس شماره ۱

همین دیازینون خوبه ولی الان چون تازه آب دادید سمپاشی نکنید .بزارید خاک یه کم خشکتر بشه بعد , چون ممکنه رطوبت خاک روی دوز سم اثر بگزارد و اثر بخشی سم کم شود .یک قاشق چایخوری در یک لیتر آب حل کنید و گلدان را با آن آبیاری کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۴:۱۷

نفیسه رستمی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۵:۴۶

کارشناس شماره ۱

عکستون آپلود نشده لطفا دوباره بفرستید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۸:۴۳

نفیسه رستمی

متاسفانه قبل از اینکه کامنت شما رو ببینم از همسن سم ب اندازه نصف استکان روی خاک ریختم و داخل بالکن گذاشتم و بعد پیام شما رو دیدم نگرانم ریشه گیاه خشک نشه

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۹:۴۳

نفیسه رستمی

ب این شکل هستند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۱:۰۰:۵۱

کارشناس شماره ۱

سم را بدون رقیق کردن با آب روی خاک ریختید ؟؟؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۱:۰۲:۴۰

نفیسه رستمی

متاسفانه قبل از اینکه کامنت شما رو ببینم از همسن سم ب اندازه نصف استکان روی خاک ریختم و داخل بالکن گذاشتم و بعد پیام شما رو دیدم نگرانم ریشه گیاه خشک نشه

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۱:۰۶:۰۰

نفیسه رستمی

نه با آب قاطی کرده بودم از قبل داخل یک لیتر آب تکس متاسفانه آپلود نمیشه

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۱:۰۷:۰۵

کارشناس شماره ۱

به 09901168236 تو واتس اپ بفرستید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۱:۰۸:۱۸

کارشناس شماره ۱

بله ماهی نقره ای هستش .بعد از سمپاشی حتما رطوبت را کم کنید تا محیط برای زندگی این حشره نامناسب بشه .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۱:۴۷:۰۹

نفیسه رستمی

رطوبت رو ب چ صورت کم کنم؟ینی تا کی آب ندم..کی دوباره سم پاشی کنم ب چ مقدار؟ریشه گیاه آسیب نمیبینه؟

۱۴۰۰-۰۲-۱۲ ۰۲:۱۰:۲۳

کارشناس شماره ۱

اگر جزیره براش درست کردید اونرو بردارید .آب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید و زیرگلدانی را همیشه خشک نگه دارید .گلدان را در مکانی خنکتر قرار بدید . آب رو کم نکنید اما بین دو آبیاری اجازه بدید مقداری از خاک خشک بشه و بعد آبیاری را انجام دهید . چون فعلا یکبار سمپاشی کردید باید تا دو هفته صبر کنید و نوبت دوم را انجام بدید .البته با رعایت نکاتی که خدمتتون عرض کرده بودم . دوبار سمپاشی کافیه اگه این موجودات بعد از دوبار سمپاشی از بین نرفتند یعنی هنوز محیط برای زندگی آنها مناسبه و رطوبت به اندازه ی کافی کنترل نشده .گلدان را در کنار حمام یا سرویس بهداشتی و آشپزخانه قرار ندید .

۱۴۰۰-۰۲-۱۳ ۰۱:۳۴:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@