پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

غزاله نوری

تعداد سوال: ۱

آویزون شدن برگ نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۸۶۰

سلام من یک گلدون گیاه نخل ماداگاسکار دارم که تقریبا ۸ ماه پیش خریدم اون موقع برگ هاش رو به بالا بود ولی الان تمام برگ هاش مثل چتر آویزون شده و رو به پایینه. گیاه رو داخل خانه نگه میدارم. نور مستقیم نداره ولی نور غیرمستقیم زیاد داره. جایش هم گرمه و هوای تازه بهش نمیخوره. مشکلش چیه؟ میشه لطفا راهنمایی بفرمایین؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۸ ۱۲:۱۲:۱۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاریتون به چه مقدار و به چه صورته ؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۰۰:۰۷:۱۴

غزاله نوری

هروقت که خاک گلدون خشک میشه من به اندازه ای که خاک کاملا خیس بشه بهش آب میدم

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۰۸:۱۵:۱۵

کارشناس شماره ۱

نخل ماداگاسکار به نور مستقیم و هوای تازه نیاز داره .بهتره اگر تراس دارید گلدان رو زمانی که هوا گرمتر شد به تراس منتقل کنید .آیا تنه سفت و محکمه ؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۱۷:۵۸:۴۹

غزاله نوری

ممنون. بله تنه اش محکمه.

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۲۱:۳۵:۱۶

کارشناس شماره ۱

خوبه . اگر هوای شهرتون بهاریه بزاریدش تو تراس و تا اوایل پاییز که هوا خنک میشه بزارید همونجا بمونه .اما اگه هوا هنوز سرده الان اینکار رو انجام ندید . بالای گیاه آفت که نداره ؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۲۳:۰۴:۲۲

غزاله نوری

نه خوشبختانه آفت هم نداره. باشه چشم الان هنوز هوای اینجا یه کم‌سرده ما رودهن هستیم. یه کم که هوا گرمتر شد حتما میگذارمش بیرون. ممنون از راهنماییتون. یه سوال دیگه. این گیاه چقدر رشد میکنه؟ از وقتی که من گرفتمش اصلا رشد نداشته.

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۰۰:۰۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

اگر در بهار و تابستان بهش نور مستقیم خورشید برسونید و آبیاری اش هم منظم وکافی باشه حدودا " سالی سی سانت قد میکشه .میتونید برای تقویتش از کود پتاس و فسفر بالا در فصل رشد ، استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود کاکتوس protect nature کود کاکتوس
۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۰:۴۲:۳۵

غزاله نوری

تمام این ۴ کودی که معرفی کردین رو باید تهیه کنم یا یکی کافیه؟ من یک افوربیا هم دارم اونم شرایطش دقیقا مثل همین نخله. خوبه شرایطش یا اونم بزارم توی تراس؟ برای اونم کود بریزم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۰:۴۹:۳۵

کارشناس شماره ۱

یکی اش کافیه ما چار نوع رو بهتون معرفی میکنیم هر کدوم رو تونستید تهیه کنید و استفاده کنید افوربیا ظاهرا حالش خوبه ، اگه مشکلی نداره کاری بهش نداشته باشید بزارید همونجا بمونه . همین کود ی که برای نخل میگیرید برای افوربیا و سایر کاکتوسها و ساکولنتها هم مفید هستش.

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۴۱:۲۹

غزاله نوری

خیلی ممنون از راهنماییتون??

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۴۱:۵۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۴۴:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@