پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علی علیلویی

تعداد سوال: ۱

بی حال شدن دراسینا ویژه

تعداد بازدید ۱۹۵۴

سلام دراسینای من تمام برگ هاش بیحالن و خودشان را وِل کردن لطفا من را راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۰۵:۲۱:۰۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . گرما و عدم تهویه ی مناسب محیط و یا تغییرات آبیاری و یا نوسان دما و وجود آفت میتونه عامل اش باشه . به گیاه کود دادید ؟ آیا گیاه به یکباره دچار این مشکل شده یا به مرور ؟ آیا محیط نگهداری گیاه دچار تغییرات دماییِ ناگهانی شده ؟ آیا گیاه در معرض وسایل گرمایشی یا سرمایشی قرار داره ؟ لا به لای شاخه و برگها مخصوصا در قسمت بالای گیاه را بررسی کنید ببینید اثری از وجود آفت هستش یا خیر ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۱۶:۳۶:۲۹

علی علیلویی

افت به نظر نداره ولی امروز متوجه شدم قسمت پایینی ساقه حالت بادکنکی پیدا کرده ساقه را فشار میدم زیره ساقه هوا داره و به داخل فرو میره

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۳:۲۶:۵۶

علی علیلویی

فکر میکنم خودم اب زیاد داده باشم اگر مشکل از ابیاری زیاد باشه ایا راه حلی داره یا خیر؟ و ایا به برگشت گیاه اُمبدی هست یا نه؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۳:۳۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

اگر از آبیاری زیاد باشه و هنوز خاک گلدان خشک نشده میتونید کمی از سطح خاک رو بردارید تا خاک زودتر خشک بشه .سعی کنید در زیرگلدانی آب جمع نشه و همیشه آب اضافی رو خالی کنید .آبیاری رو در زمان خشکی خاک انجام بدید هر چند روزی که طول میکشه اشکالی نداره فقط بزارین خاک خشک بشه بعد آب بدید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۳:۳۶:۱۰

علی علیلویی

ببخشید ایا ساقش که زیرش هوا داره با دست فرو میره علامت خطرناکی برای گیاه هست؟ من این گیاه یادگاره پدرم هست و برام خیلی مهمه بازگشتش

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۳:۴۲:۴۳

کارشناس شماره ۱

احتمال داره به قارچ مبتلا شده باشه یه عکس از محلی که میفرمایید حالت تاول هستش بفرستید لطفا

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۴:۲۶:۳۱

علی علیلویی

حالت فرورفتگی پیدا میکنه فشار میدم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۵:۰۲:۴۳

کارشناس شماره ۱

یعنی ساقه نرم شده ؟ یا فقط پوسته اش حالت تاول داره ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۰۲:۲۷

علی علیلویی

پوسته نرم شده

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۰۶:۵۸

کارشناس شماره ۱

پوسته نرم شده مال رطوبت کمه برای تامین رطوبتش چه اقداماتی انجام میدادید ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۱۲:۰۲

علی علیلویی

متاسفانه هیچ کاری

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۱۳:۵۲

کارشناس شماره ۱

خب ایرادی نداره الان مهم اینه که اول برگها رو به حالت اول برگردونیم بعد از شاداب شدن برگه سعی کنید تو تابستون وقتی خواستید بهش آب بدید گاهی اوقات روی برگها و تنه هم آب بریزید یا اینکه برای گیاه جزیره درست کنید کولر گازی دارید ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۱۸:۰۳

علی علیلویی

بله کولر گازی استفاده میکنیم

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۲۱:۰۲

کارشناس شماره ۱

کولر گازی چون رطوبت هوا رو میگیره بنابراین باعث خشکی محیط میشه ؟ گلدونتون در معرض باد کولر قرار داره ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۲۶:۲۰

علی علیلویی

دقیقا زیر کانال اسپیلت هست

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۴۲:۱۶

علی علیلویی

ببخشید اگر ساقه نرم شده باشه اون هم مال رطوبته؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۷:۲۷:۲۴

کارشناس شماره ۱

نه اون میتونه بعلت پوسیدگی و یا بیماری های قارچی باشه در اثر آب زیاد و تهویه ی نامناسب محیط مگه ساقه اش هم نرمه ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۸:۳۱:۱۳

علی علیلویی

پوست روی ساقه نرم شده که فشار میدم خوده ساقه سفته ولی پوسته نرمه

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۸:۴۹:۵۷

علی علیلویی

ببخشید اینو الان دیدم این چی میتونه باشه؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۸:۵۸:۵۸

کارشناس شماره ۱

یه کم خراش بدید ببینید حالت دوده داره ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۹:۴۱:۴۴

علی علیلویی

خراش دادم مثل حالت شیره روغنی خشک شده هست

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۲۰:۰۲:۴۹

کارشناس شماره ۱

دراسنا یه گیاه گرمسیریه و احتمالا تمام این مشکلات به علت کوران هوای سرد ناشی از کولر ایجاد شده . بهتره مدتی گلدان رو در جایی گرمتر قرار بدید و آبیاری رو به نحوی که عرض کردم با خشکی خاک انجام بدید ببینید تغییری در حال گیاه مشاهده میکنید یا خیر ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۲۲:۴۰:۱۶

علی علیلویی

سلام وقت بخیر ببخشید امروز از داخل خاک گلدان دراسینای من ۲ ت . سوسک اومدن بیرون نشانه بدی میتونه باشه؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۳ ۲۱:۲۱:۱۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . گاهی اوقات سوسکها و لارو اونها از ریشه های مویین گیاه تغذیه میکنند بهتره با سم حشره کش اونها رو از بین ببرید .حال عمومی گیاهتون چطوره بهتر شده ؟

۱۳۹۹-۰۶-۰۴ ۰۱:۱۶:۲۳

علی علیلویی

متاسفانه فرقی نکرده اب را کم کردم نوک برگ هاش زردشدگیش بیشتر شده ولی همچنان برگ ها حالت اویزان دارن

۱۳۹۹-۰۶-۰۴ ۱۷:۱۸:۲۸

کارشناس شماره ۱

لطفا گلدان را در ظرفی قرار بدید که اب باشد بهتره آب حداقل یک سوم گلدان را در بر بگیرد حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه گلدان در این وضعیت قرار داشته باشه لطفا نتیجه ی کار رو اطلاع بدید

۱۳۹۹-۰۶-۰۴ ۲۲:۱۱:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@