پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سیده آرزو حسینی

تعداد سوال: ۲

آگلونما بلک ویژه

تعداد بازدید ۵۰۶

سلام من گیاهم حدود سه ماه پیش شپشک زد و من بهش ابلیمو صابون و اب زدم برای اینکه شپشکا ازبین برن و با خلال دندون از روشون برداشتم ... روز بعدش همه برگاش اویزون شد با یه نخ بستم و بهتر شد اما یسریاش زرد شدن .. ازون به بعد حتی جوونه ام که پای ساقش میزنه دیگه رشد نمیکنه جاشم عوض کردم اما بازم برگاش داره زرد میشه ...اب دهیشم سه الی چهار روز یکباره البته بعضی وقتا زمانش منظم نیست و ممکنه فواصل ابیاری طولانی تر بشه .... ممنون میشم راهنماییم کنین🙏

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۲:۲۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

وقت شما بخیر بعد از اون زمان شپشک رو‌ در برگ ها دیگه ندیدید ؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۱۲:۳۱:۳۷

سیده آرزو حسینی

چرا شپشک بازم بود که رفتم سم خریدم و بهش دادم اما همچنان بیحاله

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۰۹:۱۵:۲۱

کارشناس شماره ۲

اسم سمی که استفاده کردید میفرمایید؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۱۶:۱۶:۳۵

سیده آرزو حسینی

والا اسمشو نمیدونم گفتم سم شپشک میخوام بهم دادن تو یه سرنگ ... سفید رنگ بود با اب مخلوطش کردم و دادم بهش

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۱۶:۱۸:۱۲

کارشناس شماره ۲

سم پاشی رو بهتره سه بار انجام بدید به فاصله یک هفته و ‌حداکثر سه بار سم پاشی انجام بدیدچون بیشتر از این باعث برگ سوزی میشه کار خوبی کردید اول افت و با پنبه پاک کردید ولی دوباره سم پاشی را انجام بدید چون هنوز بقایای افت و‌حشره مشاهده میشه

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۴۴:۱۴

کارشناس شماره ۲

و نکته بعدی ایا به گیاهتون اب میدید اب اضافی از زیر گلدون خارج میشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۴۵:۰۰

سیده آرزو حسینی

یعنی دوباره سم پاشی کنم؟؟ واینکه سم پاشی که میکنم به برگهاش دیگه پاکش نکنم؟؟بزارم بمونه؟؟ بله اب که میدم خارج میشه ولی اب زیر گلدونیشو نمیریزم چون با اون اب مستقیم در تماس نیست ...

۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۰۰:۰۳:۰۹

کارشناس شماره ۲

منظورتون از اینکه اب در زیر گلدونی در تماس نیست یعنی به شکل جزیره هست؟ چند تا سنگ داره بعد گلدون روی سنگ ها قرار میگیره؟ و اینکه بله از سم پاشی قبلی 7 تا 10 روز که گذشت دوباره سم پاشی کنید با غلظتی که روی بسته نوشته بعد از 24 ساعت با دستمال مرطوب روی برگ هاتونو پاک کنید مشکلی نداره.

۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۴:۱۶:۲۰

سیده آرزو حسینی

خیر به شکل جزیره نیست ولی فاصله داره ... اب زیر گلدونی رو بعد از هربار اب دادن باید خالی کنم؟ بله حتما دوباره سم پاشی رو انجام میدم سه بار انجام بدم یا یکبار کفایت میکنه؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۵:۳۴:۱۶

کارشناس شماره ۲

بله حتما اگر زیرگلدون اب جمع میشه هربار خالی کنید تجمع اب زیر گلدون باعث باتلاقی شدن خاک میشه

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۰۰:۵۳:۳۶

کارشناس شماره ۲

حداکثر سه بار بشه چون قبلا یکبار انجام دادید الان دوبار دیگه انجام بدید کافیه چون بیشتر باعث برگسوزی میشه

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۰۰:۵۴:۲۹

سیده آرزو حسینی

بله حتما ... اینکه الان یسری برگاش حالت اویزون دارن و زرد شدن علتش چیه؟؟بخاطر همین بیماریه؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۰۰:۵۶:۲۲

کارشناس شماره ۲

هم بیماری و حشرات میتونه علتش باشه هم افراط و‌تفریط در ابیاری یا تجمع اب زیر گلدون باعث باتلاقی شدن خاک میشه یک سیخ چوبی را تا انتهای گلدون ببرید ایا ته گلدون حالت خیس نداره؟ و ابیاری هم هرزمان سطح خاک به عمق یک تا دو سانت خشک بود انجام بدید

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۱۱:۴۷

سیده آرزو حسینی

اهان بله درسته ...چون من اب زیر گلدون رو خالی نمیکردم اما الان بهش اب دادم و اب زیرگلدونی رو خالی کردم کامل ... تعدادشون در گلدون زیاد نیست؟لازم نیست جداشون کنم ؟؟۵تا در گلدونن

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۱۳:۵۷

کارشناس شماره ۲

برگ هایی که زرد شدن کامل رو جدا کنید چون دیگه احیا نمیشن و گیاهتون رو هم ضعیف میکنه

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۴:۲۱:۳۱

سیده آرزو حسینی

چشم حتما ممنون از توضیحاتتون فقط اینکه انتهای ساقه که زرد شده دلیلش چی میتونه باشه ؟کاری باید انجام بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۴:۳۷:۵۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله انتهای ساقه ها هم مشخصه از ابیاری زیاد و جمع شدن اب اضافی در خاک باتلاقی شدن ایجاد شده فواصل ابیاری رو کاهش بدید میتونید برای اطمینان از سالم بودن ریشه ها ریشه رو از خاک بیرون بیارید اگر قسمت هایی نرم و لزج بود اون قسمت ها رو با قیچی ضدعفونی شده جدا کنید ریشه رو با اب ولرم و جریان ملایم اب بشورید حتما ریشه را با قارچکش اسپری کنید و گلدون رو با الکل ضدعفونی کنید و دوباره گیاه رو بکارید خاک هم عوض بشه. در صورتی که ریشه ها اسیب ندیده بود میتونید فقط با قارچکش ضدعفونی کنید و بکارید.

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۸:۳۶:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@