پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا خیری

تعداد سوال: ۲

کرم ویژه

تعداد بازدید ۱۸۵۶

سلام. خسته نباشید. من یه گلدون سانسوریا ابلق خریدم. همون روز گلدون رو عوض نکردم. بعد از چند هفته گلدون رو عوض کردم. اولین آبیاری گلدون جدید رو با قارچ‌کش انجام دادم. وقتی داشتم آبیاری میکردم متوجه کرم‌های کرم رنگ مرده اطراف گلدون و داخل زیرگلدونی قبلی شدم. چیکار کنم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید. وقتی گلدون رو عوض کردن از خاک جدید استفاده کردن اما خاک اطراف ریشه که چسبیده بود بهش عوض نشد. خود گیاه سرحال و بنظر سالم میاد و مشکلی نداره.

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۲۱:۰۶:۲۰

زهرا خیری

و اینکه چندتا پشه‌ی سیاه رنگ هم یه مدت توی اتاق دیدم. این گلدون کنار بقیه‌ی گلدون‌ها هست منتها اونها بالا هستن و این روی زمین. ممکنه مشکلی برای بقیه‌ی گلدون‌ها پیش بیاد؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۲۱:۴۰:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا چون سانسوریا در بعضی گلخانه ها در خاکهای عالی کاشته میشه طبیعتا لارو بعضی حشرات در داخل خاک وجود داره . اگر پشه ی سیاه در اطراف گیاه مشاهده میشه بهتره رطوبت را کم کنید چون رطوبت بالا ، محیط را برای زندگی این حشرات مساعد میکنه . سعی کنین بین دو ابیاری خاک گلدان خشک بشه .و برای پشه های سیاه هم میتوانید از کارت زرد گلخانه استفاده کنید و در کنار گیاه قرار بدید این کارت نوعی چسب هستش که حشرات بهش میچسبند و تعدادشون کمتر میشه و اگر نتونستید انرا تهیه کنید میتوانید از سم دیازینون برای از بین بردن حشرات استفاده کنید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۲۳:۰۰:۲۲

زهرا خیری

کرم‌ها رو چیکار کنم؟ سم پاشی باید بکنم؟

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۲۳:۱۱:۴۶

زهرا خیری

و یه سوال دیگه.. گلدون‌های من توی اتاق خواب هستن و شبها بعد از تاریک شدن هوا چراغ‌ها خیلی کم روشن میشن. احتیاجی هست روشن بذارم؟ چون شنیدم میگن ممکنه گیاهان ابلق سبز بشن اگر جای تاریک نگهداری بشن.

۱۳۹۹-۱۲-۱۹ ۲۳:۱۷:۴۳

کارشناس شماره ۱

کرم ها اگه تعدادشون کمه میتونید هر زمان دیدید از گلدون خارج شان کنید اما اگر زیاد هستند بهتره یا خاک رو تعویض کنید و یا از سم دیازینون استفاده کنید . در طول روز به گیاه نور خوب و کافی برسونید .شبها نیازی نیست زیر نور باشند .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۴۷:۳۲

زهرا خیری

خیلی ممنونم?

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۴۸:۳۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۴۹:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@