پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هلیا

تعداد سوال: ۳

ذرات سفید روی برگ پاندانوس ویژه

تعداد بازدید ۱۰۷۰

سلام وقتتون بخیر امروز روی ساقه گلم ی سری ذرات سفید و بعضی صورتی دیدم اما حرک نمیکردن ایا آفت خاصی هستن و مورد بعدی هم اینه که روی برگ ها مقداری رنگ پریدی وجود داره علت رو میگید و اگه اون ذرات افت هستن با سم کارباریل سمپاشی کنم؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۱۶:۰۳:۲۷

هلیا

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۱۶:۰۷:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ایا این ذرات حالت نرم و پنبه ای دارند ؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۴۹:۲۸

هلیا

سلام وقت بخیر نه ذرات نرم نیستن و بحالتی مانند تارعنکبوت بهم متصل اند

۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۲:۱۲:۵۰

کارشناس شماره ۱

آیا وقتی این ذرات رو فشار میدید مایعی تقریبا صورتی رنگ یا قرمز رنگ ازش بیرون میاد ؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۷:۵۳:۰۲

هلیا

نه مثل دونه های شکر هستن

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۲:۳۷:۲۳

کارشناس شماره ۱

گیاهتون کنه زده باید بهش سم کنه کش بزنید .ابامکتین سم خوبیه .قبل از سمپاشی اثار آفت رو از روی گیاه پاک کنید و بعد سمپاشی رو انجام بدید . سمپاشی را در بیرون از منزل و در مکانی سایه انجام بدید و از ماسک و دستکش استفاده کنید . دو هفته بعد سمپاشی را تکرار کنید .

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۹:۳۰:۴۹

هلیا

میشه اسم سم رو لطف کنید

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۳:۲۶:۳۶

کارشناس شماره ۱

متاسیستوکس , آبامکتین سموم مناسبی برای از بین بردن کنه ها هستند .

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۰۰:۰۳:۵۹

هلیا

ممنون فقط یه سوال دیگه علت رنگ پریدگی و یکدست نبودن رنگ برگ چیه؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۱۱:۱۸:۴۰

کارشناس شماره ۱

رنگ پریدگی برگها هم میتونه بعلت کم و زیادی نور باشه و هم وجود افت .

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۲۱:۰۷:۲۹

هلیا

سلام وقت بخیر پاندانوس جای نخل بود که گفتم شاید نور زیاد باشه و از اونجا برداشتم حالا که نخل شمادورا اونجا گذاشتم نور براش زیاد نیست؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۲ ۱۲:۵۱:۰۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر سال نو مبارک . شامادورا هم به نور متوسط نیاز داره . شفلرا به نور زیاد نیاز داره .جای شفلرا و شامادورا را عوض کنید .

۱۴۰۰-۰۱-۰۲ ۲۳:۵۸:۳۸

هلیا

سلام وقت بخیر ببخشید من برای تهیه سم به چند جا مراجعه کردم و نداشتند تا وقتی که سم رو تهیه میکنم راه دیگه ای برای از بین بردنشون هست؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۱۰:۰۱:۳۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر تا مدتی تمام قسمتهای گیاه را با دستمال نمدار پاک کنید و مراقب باشید که برروی برگها غبار ننشیند .کنه ها از رطوبت بیزارند با تمیز نگه داشت برگها میتونید تا حدی تعدادِ افت را کم کنید

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۲۱:۳۶:۴۶

هلیا

ممنونم

۱۴۰۰-۰۱-۱۳ ۱۱:۲۶:۳۹

هلیا

فقط وقتی سم رو تهیه کردم باید با آب پاش روش بپاشم دیگه آسیبی بهش نمیرسه؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۳ ۱۱:۵۹:۱۵

کارشناس شماره ۱

بله مقدار مناسبی از سم را حدود یک قاشق چایخوری سرخالی در یک لیتر آب حل کنید و برروی گیاه و خاک گلدان اسپری نمایید .نکات بهداشتی را هم در زمان سمپاشی رعایت نمایید .

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۰۰:۳۹:۲۸

هلیا

سلام وقت بخیر ببخشید بنده سمپاشی رو انجام دادم و بعد چند روز هنوز احساس میکنم که کامل برطرف نشده سمپاشی مجدد انجام بدم؟ اخه طبق گفته هاتون روی گیاه نباید اب زیاد اسپری بشه میترسم یوقت به گیاه آسیبی برسه و یه سوال دیگه هم دارم اینکه کنه ممکنه به بقیه گلدونام سرایت کنه؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۲۰:۰۲:۳۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقت شما هم بخیر .بله سمپاشی را میتوانید دو هفته ی بعد تکرار کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بله کنه قابل سرایت به گیاهان دیگر نیز هست و بهتره گلدان آلوده , از سایر گیاهان جدا شود . چون الان فصل رشد هستش میتونید خاک گلدان را نیز تعویض کنید و از خاک تازه استفاده نمایید .

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۷:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@