پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهاره

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۶۰

برگ انجیری من تقریبا دو ماهه خریداری شده یک ماهه گلدونشو عوض شده . من یک بار آبیاری در هفته و یک بار با دستمال مرطوب روی برگاشو تمیز میکنم . ولی دو هفته هست که با فاصله غبارپاشی میکنم مثلا دو بار در هفته . برگ های برگ انجیریم کم جون و آسیب دیده به نظر میان و لک های قهوه ای روشن به وجود میاد که بعد تبدیل به سوراخ میشه . در حد دیوانگی نگرانم بهم کمک کنید کلا نه میدونم چطور آب بهش بدم نه میدونم حالش خوبه. هیچی نمیدونم دارم به جنون میرسم . کنار پنجره با نور غیر مستقیمه و کلا خاکش کود برگه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۲:۴۷:۴۷

بهاره

یک عکس دیگه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۲:۴۹:۰۰

بهاره

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۲:۵۰:۰۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .برگ انجیری گیاهی آبدوست اما از نظر تهویه پرتوقع است .بهتره هرزمان خاک گلدان خشک بود گیاه رو سیراب کنید .غبار پاشی را برروی برگها انجام ندید مخصوصا در این فصل اما از بهار به بعد که هوا گرم شد غبارپاشی مانعی نداره . بهتره برای تامین رطوبت گیاه براش جزیره درست کنید . با سم حشره کش سوین و با سم قارچ کش مانکوزب گیاه را با فاصله سمپاشی کنید .سمپاشی را در فضای آزاد و در سایه انجام دهید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) قارچ کش (Fungicide)
۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۸:۰۸:۴۱

بهاره

الان شرایط فیزیکی این گیاه مناسبه؟ من اغلب وقتی یک هفته در میان آب میدم به نظر میرسه سطح خاک خشکه و حتی با دست هم چک میکنم . ته گلدان زهکشی داره و خاکش هم کامل عوض شده آفتی نداره . الان متوجه نمیشم مشکلش چیه ؟ الان یعنی نمیمیره؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۰ ۲۳:۵۸:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

گیاهتون به افت دچار شده و باید با سمومی که خدمتتون عرض کردم سمپاشی انجام بدید .اگر سوالی در مورد سمپاشی دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۸:۰۹:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@