پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فیروزه قاضی

تعداد سوال: ۱

قهو ه ای شدن نوک زامیفلیا ویژه

تعداد بازدید ۳۷۶

من تعداد زامیفلیا تهیه کردم...البته کوچک هستن ریزوم زدنو دارن برگ میزنن...متوجه شدم نوک برگ بعضی از گلهام قهوه ای شدن...علت چیه؟ هر ۱۲ روز یکبار آبیاری میکنم ...نور غیر مستقیم هم دریافت میکنن خاک سبکی هم دارن

۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۲:۱۱:۲۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق تر لطفا عکس گیاهتون رو اپلود میفرمایید

۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۱۴:۱۲:۱۲

فیروزه قاضی

این گیاه من

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۴:۲۹:۳۷

کارشناس شماره ۲

عکس گیاه شما باز نمیشه لطفا عکستون رو به این شماره واتسپ ارسال کنید09183161028

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۸:۳۷:۳۸

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۳:۰۳:۳۰

کارشناس شماره ۲

محیط قرار گیری از نظر رطوبت و خشکی به چه شکل هست؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۳:۲۵:۳۸

فیروزه قاضی

من گیلان زندگی میکنم رطوبت شهرهای شمالی معمولا خوبه البته تو گلخونه نگهداری میشن.هر ۱۲ روز یکبار آبیاری و مابین این آبیاری به خاطر وجود بخاری در گلخونه غبارپاشی هم انجام میدم واقعا نگرانم

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۳:۲۹:۳۸

کارشناس شماره ۲

وقتی بهش اب میدید از زیر گلدون اب اضافی خارج میشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۳:۴۹:۰۵

فیروزه قاضی

باید دقت کنم ببینم برای همه ی گلها این اتفاق میوفته چون تعدادشون زیاده سخت میشه دید که آب گلدون انقدری هست که از زیر گلدون خارج بشه یا زهکشی گلدون مناسب هست؟ اگه مشکل احیانا این باشه با رعایت موضوعی که گفتید مشکل حل میشه؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۰۲:۳۷:۱۴

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر زهکشی گلدون خیلی مهم هست همینطور ابیاری چون این گیاه بدلیل برگ های گوشتی که داره اب و ذخیره میکنه و ابیاری زیاد باعث میشه خاک گلدون باتلاقی بشه و ریشه پوشیده بشه . اگر زهکش هم بسته باشه حتی در صورت ابیاری مناسب این باتلاقی شدن اتفاق میافته چون اب اضافی از انتهای گلدون خارج نمیشه . پس هر گلدونی که دارید حتما باید زهکشی مناسبی داشته باشه که زمانی که بهش اب میدید چند قطره اب از انتهای گلدون خارج بشه. نکته بعدی غبار پاشی حتما با اب تصفیه یا اب جوشیده سرد شده انجام بشه اب پر املاح یا کلر دار باعث لکه برگی میشه و غبار پاشی در سایه انجام بشه بهتره . اگر سوالی بود در خدمتتون هستم.

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۰:۳۴:۴۶

فیروزه قاضی

ممنونم از حوصله هی که به خرج دادید مانا باشید وسلامت?

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۰:۳۸:۵۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از اینکه به کافه گلدون اعتماد می کنید موفق باشید

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۲:۰۸:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@