پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرضیه عالیشوندی

تعداد سوال: ۱

گل مارانتا ویژه

تعداد بازدید ۳۹۲

ایجاد لکه های قهوه ای و زرد روی برگهای مارانتا،بیحال شدن و خشک شدن برگهای پایینی...لطفاً برای نجات و احیای گل مارانتا مرا راهنمایی کنید؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۱ ۲۳:۵۰:۲۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر برای تشخیص دقیق در عکس گیاه را لطف میکنید بفرستید

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۰۵:۳۰

مرضیه عالیشوندی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۰۷:۵۳

مرضیه عالیشوندی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۰۹:۰۹

کارشناس شماره ۲

شرایط دمایی محیط نگهداری گیاهتون رو‌ میفرمایید.

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۱۸:۰۵

مرضیه عالیشوندی

خونه من نور گیر هست،ولی مارانتا رو در شرایط دور از نور نگه داشتم،هفته ای دوبار آبیاری،و البته اوایل زیاد آبپاشی و غبارپاشی انجام میدادم،دمای خونه ۱۵ درجه هست..

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۳۳:۵۶

مرضیه عالیشوندی

ببخشید ممکنه جواب منو بدین و من را راهنمایی کنید؟شرایط گلدونم اصلا خوب نیست

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۸:۵۴:۰۱

کارشناس شماره ۲

پشت گیاهتون علایم تار عنکبوت مشاهده میکنید؟ و غبار پاشی روی برگ ها با اب شیر انجام میشه یا اب تصفیه؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۱:۴۰:۳۷

مرضیه عالیشوندی

غبارپاشی با آب شیر،نه پشت برگ تار عنکبوت یا نقطه سفید نیست...فقط برگها کامل سوخته شده

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۱:۴۳:۰۰

کارشناس شماره ۲

سوختگی برگ در مارانتا چند علت داره یکیش غبار پاشی با ابی که املاح زیاد و کلر بالایی داره به وجود میاد حتما از اب جوشیده سرد شده یا اب تصفیه استفاده کنید و نکته بعدی کمبود رطوبت محیط هست برای رفع این مشکل برای گیاهتون جزیره درست کنید و اگر محل قرار گیری گیاهتون نور زیادی میگیره گیاه رو به جایی با نور غیر مستقیم و کمتر منتقل کنید. ابیاری تون هم حتما منظم باشه هر زمان سطح خاک به عمق یک سانت خشک شد ابیاری کنید. اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۱:۵۸:۰۳

مرضیه عالیشوندی

ممنون از لطف و راهنمایی شما...یعنی با انجام این اعمال،امیدی ب برگشت طراوت مارانتا هست؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۲:۳۱:۱۵

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم یکم زمان میبره و اون لکه های روی برگ از بین نمیرن فقط کمک میکنه برگ های دیگه این مشکل براشون پیش نیاد بله اگر مشکل وجود حشره که مثل تار عنکبوت یا لکه ها سفید و قهوه ای پشت برگ هست وجود نداشته باشه با رعایت شرایط ابیاری رطوبتی گیاهتون خوب میشه . برای جلوگیری از قارچی شدن برگ هاتون هم میتونید هر 45 روز یکبار قارچکش به برگ ها اسپری کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۳:۲۸:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@