پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

المیرا جعفری

تعداد سوال: ۱

زامفولیا ویژه

تعداد بازدید ۶۳۵

سلام‌وقت بخیر ببخشید من ۸ ماهی میشه گیاه زامفولیا رو دارم الان یه پاجوش زده اما برگ های اخرش خشک شدن هر ۱۵ روز ۱ لیوان اب میدم گلدونشم به نسبت بزرگ خونه هم‌گرمه از اونجایی که‌گفتن اب زیاد ندین منم کم اب میدم الان دیدم تن یه شاخه اش لکه های قهوه ای که چسبیده به ساقه و چند تا برگ های پایینش سوراخ شده نمیدونم چیکار کنم میشه راهنماییم کنید ابیاری به صورت دو هفته یه بار انجام‌میشه یه لیوان‌اب میدم محیط خونه هم خیلی گرمه باتوجه به اینکه دیدم‌پاجوشش برگ های اخرش خشک شدن ابیاری کامل انجام دادم خواستم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۰:۵۲:۴۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر از لکه های قهوه ای که روی برگ یا ساقه میبینید لطفا یک عکس ارسال میفرمایید

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۰۲:۲۰

المیرا جعفری

ساقه اشم احساس میکنم کمی زرد شده برگهاشم چند تا سوراخ شده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۰۷:۴۹

المیرا جعفری

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۱۲:۰۰

کارشناس شماره ۲

عکس ها باز نمیشن لطف میکنید به این شماره واتسپ ارسال کنید من اینجا اپلود میکنم ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۱۹:۰۴

المیرا جعفری

بله حتما

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۱:۲۰:۳۹

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۸:۴۷:۰۰

کارشناس شماره ۲

سوراخ ها نشانه از وجود افت در گیاه شما هست اول از بقیه گیاهاتون دورش کنید بعد هم از سم حشره کش باید استفاده کنید که به شکل اسپری پاشی روی برگ انجام میشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۸:۴۹:۲۶

کارشناس شماره ۲

لکه های قهوه ای چسبیده به ساقه ایا سفت هستند؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۸:۵۰:۱۳

المیرا جعفری

بله خیلی سفت هستن به ساقه جسبیده

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۹:۰۴:۲۳

المیرا جعفری

سم حشره کش روبه چه مقدار و در چه بازه زمانی استفاده کنم به کل گیاه بزنم؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۱۹:۲۹:۱۲

کارشناس شماره ۲

سم رو حداکثر سه بار بزنید به فاصله 7 تا 10 روز بیشتر از این باعث برگ سوزی و اسیب به گیاه میشه . سم پاشی در فضای باز و با دستکش انجام بشه. این اثار لکه های قهموه ای همراه سوراخ شدن برگ اثر کنه هست. برای جلوگیری از این افت بهتره برگ گیاهتون رو همیشه تمیز نگهدارید. سم کنه کش که در پیوست گذاشتم برای استفاده مفید هست و طبق دستور سم غلظت را درست کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۱:۳۴:۵۱

المیرا جعفری

اون پاجوش که برگهای اخرش خشک شد چی در اثر چی میتونه باشه؟اب دادنش با توجه به اینکه گرمای خونه زیاده و گلدون بزرگه چه مقدار ابیاری کنم؟اخه گفتن زیاد ابیاری نکنین خشک میشه و جایی دیگه گفتن که اگر خاکش خشک شده کامل ابیاری بشه

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۱:۴۳:۰۱

المیرا جعفری

یعنی هر وقت دیدم که خاکش خشک شده ابیاری کنم نگاه به روزش نکنم که ۱۰ روز شده یا نه؟یه مقدار چروک هم روی ساقه ها دیده میشه بخاطر کم آبیه؟یه زامفولیا دیگه هم دارم اونم یکم زرد شده میتونم عکس اونم بفرستم؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۱:۴۷:۵۲

کارشناس شماره ۲

خاک گلدونتون چه خاکی هست؟ چون زامیفولیا برگ های گوشتی داره اب و توی خودش ذخیره میکنه و نیاز ابی کمتری داره برای همین بین دو ابیاری حتما باید چک کنید به عمق 4 سانتی متر که خشک بود ابیاری کنید ولی با توجه به اینکه میفرمایید محل نگهداری گرم هست روز خاصی برا تعیین نکنید چون بسته به اب و هوا تغییر میکنه با یک سیخ چوبی همیشه سطح خاک و چک کنید بعد اقدام به ابیاری کنید از اب ولرم هم استفاده کنید. یکی از مهمترین علت های چروک شدن ساقه کم ابی هست زمان ابیاری دقت کنید تا اندازه ای اب بدید که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۲:۰۳:۴۴

المیرا جعفری

سیخ چوبی منظورتون این هستش که اگر کم اب باشه سیخ خشک میمونه اگر مرطوب باشه بهش خاک میچسبه ونیازی به آبیاری نیست؟الان چند روز پیش اب دادم با این توجه بازم اب بدم پس مشکلی نداره؟این حشره کش هم دوتا گذاشتین هر کدوم رو بگیرم فرقی نداره؟به همه ی گیاه کلا حشره کش بزنم یا فقط اونجایی که کنه هست؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۲:۱۴:۴۵

المیرا جعفری

خاک گلدون رو نمیدونم حقیقتش چیه چون هدیه گرفتم

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۲:۱۵:۳۷

المیرا جعفری

خاکش احتمالا خاک گل فروشیه برای تقویتش گیاه چی بهش بدم دو تا ساقه کوچولو داره ۶ ماهه رشد زیادی نکرده

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۲:۵۸:۰۹

کارشناس شماره ۲

زاموفیلیا بدلیل برگ هاش خاک سبک مثل خاک کاکتوس نیاز داره که زهکشی خوبی داشته باشه و خاک حالت باتلاقی نگیره . سیخ چوبی رو تا عمق سه سانتی خاک فرو کنید اگر بهش خاک نچسبید نشونه ی خشک شدن خاک هست و میتونید ابیاری را انجام بدید. در رابطه با سوالتون که پاجوش ها قهوه ای میشن ابیاری زیاد و بسته بودن زهکش خشکی و گرمای زیاد محیط میتونه باعثش بشه گیاهتون رو به جای خنک تر منتقل کنید ابیاری منظم باشه و زهکش چک بشه برای ابیاری از اب ولرم استفاده کنید تا به ریشه اسیب نرسه

۱۳۹۹-۱۲-۲۲ ۲۳:۵۵:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@