پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

عدم گلدهی انترویوم و ارزیابی سلامت برگها ویژه

تعداد بازدید ۴۰۰

سلام وقت بخیر گیاه انترویوم حدود دو سال است که نگهداری می کنم یکبار به تعداد کم در این مدت گل داره الان بعضی برگها قهوه ای می شوند که من البته جدا کرده ام و در عکس مشخص نیست الان که دقت می کنم بنطر می رسد که برگها در داخل حفراتی دارند انگار که پانچ شده اند یکی در این مورد لطفا راهنمایی کنید دوم برای گل دهی چه کنم البته الان در عکس فرورفتگی انعکاس نور هم دارند و به خاطر ان کمی سفید بنظر می آیند

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۱۲:۰۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .برای گلدهی آنتوریوم میتوانید از کود پتاس هر دو هفته یکبار استفاده کنید .اما وجود لکه های کوچکی که روی برگها مشاهده میشه میتونه بعلت وجود آفت باشه .اگر فقط یکبرگ به اینصورت است و این مشکل به بقیه ی برگها سرایت نکرده میتوانید این یک برگ را کات کنید .اما اگر سایر برگها هم دچار همین مشکل شده اند باید با سم حشره کش گیاه رو سمپاشی کنید

۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۱۶:۱۶:۳۵

نوشین اسدییان

بله همه برگها همین حالت را دارند و بعداز رشد کامل از نوک قهوه ای می شوند نکته دیگر آیا این گل نیاز به ایجاد رطوبت بیشتر ندارد و اقداماتی مثل ساختن جزیره برای افزایش رطوبت گلدان و گذاشتن خزه روی خاک لازم نیست. ممنون از راهنمایی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۲۰:۲۶:۳۸

نوشین اسدییان

فرمودید سم حشره کش باید تهیه کنم به همین نام

۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۲۰:۲۸:۱۳

کارشناس شماره ۱

با عرض سلام مجدد . بله گیاه شما به آفت دچار شده میتونید از سم حشره کش ایمیداکلوپراید 35 درصد برای سمپاشی استفاده کنید .میتونید برای تامین رطوبت گیاه برایش جزیره درست کنید .اما سعی کنید گاهی اوقات برگها را با دستمال تمیز کنید تا غبار روی برگها نماند .

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۱:۵۰:۱۵

نوشین اسدییان

سلام وقت بخیر با تشکر از راهنمایی های شما می خواستم بپرسم اشکالی نداره همزمان یا با فاصله چند روز هم کود پتاس به گیاه بدهم و هم سم بزنم؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۸ ۱۴:۲۲:۳۸

کارشناس شماره ۱

بهتره اول سم بزنید اگر برگهای جدید گیاه سالم رشد کردند میتونید بعدا پتاس رو شروع کنید .فقط یه سوال روی برگهای گیاه آب اسپری کردید ؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۸ ۱۶:۵۳:۳۱

نوشین اسدییان

خیر روی برگها آب اسپری نکردم؟ باید این کار را بکنم؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۸ ۱۷:۴۹:۲۴

کارشناس شماره ۱

اگر رطوبت محیط خوبه نیازی نیست اما اگر محیط خشکه میتونید گاهی اوقت روی برگها اب بصورت مه پاشی اسپری کنید سعی کنید زمانی که برگها رطوبت دارند در معرض نور قرار نداشته باشند

۱۳۹۹-۰۵-۲۸ ۱۸:۱۵:۱۴

نوشین اسدییان

سلام و عرض احترام این گیاه آنتروبیوم که چند بار بابت آن مزاحم شدم در این مدت یک گل داد ولی برگهای ان همچنان مشکل دارند همانطور که ملاحضه می کنید وسط برگ کاملا سیاه شده چی صلاح می دانید

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۱۸:۲۵:۱۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .سوختگی برگها میتواند بعلت آبیاری و رطوبت زیاد ایجاد شود این بیماری به نوعی بیماری قارچی هم محسوب میشود که با کم کردن رطوبت و سمپاشی با قارچ کش مانکوزب میتوانید از پیشرفت این مشکل جلوگیری نمایید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۰:۳۲:۰۶

نوشین اسدییان

سپاسگزارم البته من آبیاری را با خشکی خاک انجام می دهم ولی برای گلدان جزیره درست کرده بودم با ریختن سنگریزه زیر گلدان و ریختن آب در زیر گلدانی جزیره اش را جمع کنم؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۰:۳۶:۴۷

کارشناس شماره ۱

جزیره در زمانهایی که گیاه در اوج رشد است یعنی فصول بهار و تابستان و یا اوایل پاییز میتواند مفید باشد .چون با شروع سرما رشد گیاه کمتر از فصول گرم است نیازی به استفاده از جزیره نیست و آبیاری منظم برایش کافی است . گیاهتون به نظر ضعیفه آیا بهش کود نمیدادید؟

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۱:۰۲:۵۸

نوشین اسدییان

چند نوبت کود پتاس بهش دادم بله بنظرم خیلی ضعیفه

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۱:۱۱:۰۹

کارشناس شماره ۱

از این به بعد بهش سه بیست بدید .

۱۳۹۹-۰۹-۰۷ ۲۲:۱۲:۳۸

نوشین اسدییان

سلام وقت بخیر گیاه را سمپاشی کردم و کود هم دادم ولی متاسفانه مشکل گیاه ادامه پیدا کرده چند برگ دیگر هم دچار لکه های قهوه ای شد که آنها را چیدم و در حال حاضر بقیه برگها هم مبتلا شده و دچار لکه های کمرنگ شده اند و فکر می کنم امیدی به برگشت گیاه نیست،اگر احتمال برگشت گیاه وجود دارد لطفا راهنمایی فرمائید.

۱۳۹۹-۱۱-۲۳ ۱۴:۴۲:۴۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس جدید ی از گیاه بفرستید ببینیم در چه وضعیتی هستش ممنونم

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۰۰:۰۵:۲۸

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۲۳:۲۵:۲۰

کارشناس شماره ۱

با چه سمی گیاه رو سمپاشی کردید ؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۵ ۲۳:۳۶:۴۸

نوشین اسدییان

سم مانکوزوب البته همان دو ماه پیش که با شما مشورت کردم و سپس سه بیست دادم و آخرین بار یک کود مخصوص گل دهی که پودر صورتی رنگ بود

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۱:۵۸:۱۱

کارشناس شماره ۱

یکبار از مانکوزب استفاده کردید ؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۶ ۱۵:۱۳:۳۹

نوشین اسدییان

بله یکبار

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۰۹:۳۲:۳۵

کارشناس شماره ۱

چند وقته خاکش عوض نشده ؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۷ ۲۰:۳۶:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@