پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امیر منصور

تعداد سوال: ۱

نرم شدن نیمه غده لیندا ویژه

تعداد بازدید ۹۰۲

سلام وقت بخیر من یک لیندا دارم متاسفانه به دلیل زیاد آب دادن فکر کنم برگاش شروع کرد به ضعیف شدن بعد ریختن و تنه شروع به خشک شدن کرد که من بریدم و نایلون بستم ولی الان نیمه غده زیریش هم نرم شده یک طرف کاملا نرمه و طرف دیگه سفت هستش آیا میشه گل دوباره احیا می‌شود؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۱:۵۷:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقت شما بخیر اگر در اثر شدن ابیاری و باتلاقی شدن خاک ریشه ها اسیب دیده باشن و پوسیده شده باشن گیاه شما احیا نمیشه ولی اگر ریشه ها سالم باشن احیا میشه . الان ساقه تا کجا حالت نرم داره؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۲:۱۱:۰۴

امیر منصور

سلام ساقه تا انتها نرم شده تقریبا جایی که انگشتانم است سفت است

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۲:۱۳:۳۴

کارشناس شماره ۲

ساقه رو تا جایی که نرم شده با قیچی ضدعفونی شده ببرید چون قسمت های نرم همه پوسیده هستند بعد هم ریشه رو بازبینی کنید اگر قسمت هایی از ریشه حالت پوسیدگی و نرمی داشت تمام اون قسمت هارو جدا کنید بعد بکارید .

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۲:۱۸:۰۶

امیر منصور

خاک ورمی و چه کودی یا هورمونی پیشنهاد میکنید؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۲:۲۳:۰۴

کارشناس شماره ۲

دقت کنید ابیاری بیش از حد خیلی برای این گیاه مضره حتما بین دو آبیاری باید خاک تا حداقل عمق ۱۰ سانتی متر خشک بشه. بهترین بهترین خاک کمپوست هست یا مخلوط خاکی که شامل دو قسمت، یک قسمت پیت هوموس و دو قسمت ماسه و سنگریزه هایی که برای زهکش خوب لازمه. کود اهن براش خیلی خوبه و کود کامل هر دو رو به میزان یکبار در ماه میتونید استفاده کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع آهن protect nature
۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۲:۲۹:۴۰

کارشناس شماره ۲

ریشه رو که بیرون اوردید اگر قسمت پوسیده داشت و جدا کردید حتما با قارچکش اسپری کنید ریشه رو بعد دوباره بکارید .

۱۳۹۹-۱۲-۲۳ ۱۲:۳۰:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@