پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

انار مینیاتوری ویژه

تعداد بازدید ۲۷۴

استاد گرامی مجدد سلام و عرض ارادت انار مینیاتوری دارم حدود ۱۱ سال است در حیاط نگهداری کرده ام و هر سال گلهای فراوان و انار می داد امسال در بالکن رو به جنوب و طبقه یازده انتقال داده ام از بهار شروع به برگ دادم کرد ولی برگها بسیار نازک و چروک هستند و گل نیز نداده فکر کنم بیمار است لطفا راهنمایی فرمائید. نور زیاد و مدت کمی افتاب دریافت میکند

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۱۲:۲۰:۰۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .انار مینیاتوری برای رشد خوب و گلدهی به نور زیاد خورشید نیاز دارد و باید حداقت صبح تا غروب آفتاب شدید روی انار بتابه تا قوی باشه و گل بده .از فاصله افتادن بین برگهای گیاه معلومه که نوری که دریافت میکنه کافی نیست و باید مدت زمان بیشتری را در نور آفتاب قرار داشته باشه .اگر برگها حالت چروک و کمی چسبناک هستند ، آفت شته عاملش هستش و باید با سم سوین سمپاشی بشه اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم

۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۱۶:۰۹:۵۷

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

نوک برگها بسیار نازک و دفورمه است من زیاد اطلاعات گیاه شناسی ندارم ولی بنظرم حالتی مثل سبز خشکی است عکس از نزدیک می فرستم تا مشخص تر باشد. شته ای ندیدم و حالت چسبناک هم ندارد بیشتر هم در نوک شاخه هاست بنظرتون هرس و چیدن شاخه ها کمکی به رشد سایر قسمتها می کند؟و در این فصل به صلاح است؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۵ ۲۰:۱۵:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله گیاه دچار آفت شده .میتونید با سم حشره کش دیازاینون یا ایمیداکلوپراید 35 درصد گساه رو سمپاشی کنید .هرس سرشاخه ها هم میتونه مفید باشه . هم باعث پرپشت تر شدن درختچه تون میشه و هم در کم شدن آفت موثره .البته با سرد شدن هوا انار شروع به خزان میکنه و برگهاش به مرور میریزند , اگر سم نزید هم اتفاقی نمیافته چون انار در فصول بهار و پاییز به این نوع شته دچار میشه و این طبیعیه . اگر شکل گیاه را به اینصورت دوست ندارید میتونید بعد از هرس سم بزنید .

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۲:۰۰:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@