پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیرامحمدی

تعداد سوال: ۲

جوانه نزدن بن سای ویژه

تعداد بازدید ۴۷۵

سلام.بن سای من هنوز جوونه نزده.دو ماهه خریدم.چون تو خواب زمستونی بوده دوسه مرتبه بیشتر آبیاریش نکردم.ولی غبار پاشی رو تقریبا هرروز انجام دادم.دو سه هفته هم هست گذاشتم نزدیک پنجره که نور کافی داشته باشه.فروشنده گفت این نوع بن سای فقط خاص ایرانه.اسمشم انگار گفت برگ انجیری ولی من هرچی تو اینترنت سرچ کردم برگ انجیری با این نوع که من دارم فرق داشت.از روزی که خریدم تا الان هیچ تغییر نکرده.همونجور خشک خشکه.ممنون میشم از راهنماییتون.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۱۲:۵۴:۲۸

سمیرامحمدی

در ضمن خاکش هم تقریبا سفته.من هنوز گلدونشو عوض نکردم

۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۱۲:۵۵:۴۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .برای راهنمایی در مورد این گیاه باید عکس گیاه رو قبل از خزان کردنش داشته باشیم چون زمانی که گیاهان خزان میکنند ممکنه شبیه هم باشند . معمولا گیاهانی که خزان کننده هستند ، داخلی نیستند و باید در هوای آزاد نگهداری شوند .بهتره گلدان را در هوای آزاد و در معرض نور خورشید قرار بدید تا شروع به جوانه زنی کنه . البته قبلش قسمتی از ساقه را قطع کنید و ببینید که تر و زنده است یا خشک و مرده ؟ اگه عکسی هم ، از قبل از خزان کردنش دارید لطفا بفرستید چون گیاهتون برگ انجیری نیست فروشنده بهتون گفت برگ انجیری یا بنجامین ؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۰۱:۳۶:۴۱

سمیرامحمدی

سلام.وقتی خریدیم همینجوری بود.کل برگاش ریخته بود.ولی مطمئنم بنجامین نیست.یه چیزی شبیه برگ انجیری تلفظ کرد.به نظر میاد تر باشه شاخه هاش.بعدشبامشکلی نداره بیرون باشه چون اینجا هنوز بعضی شبا خیلی سرد میشه،،یا فقط روزا بذارمش بیرون. ساکن نوشهر هستیم.مازندران

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۰۲:۰۲:۰۴

سمیرامحمدی

و یه سوال دیگه کلا بن سای که خزان می‌کنه از چه موقع شروع به جوانه زدن میکنه؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۰۲:۰۴:۱۳

کارشناس شماره ۱

نوشهر که الان هوا خوبه بزاریدش بیرون .نیازی به کاور هم نداره .طبیعتا باید با گرم شدن هوا کم کم جوانه بزنه .اینکه ساقه اش تر و زنده است خیلی خوبه حتما با گرم شدن هوا جوانه زنی رو شروع میکنه .

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۲۱:۰۹:۵۷

سمیرامحمدی

سلام. بعد کلا بذارم بیرون باشه دیگه یا وقتی جوونه زد و سبز شد میتونم بیارمش تو خونه؟؟ و دیگه اینکه خاکش به نظر من یکمی سفته.چون وقتی آبیاری میکنم اگر یک دفعه آب بریزم از اطراف گلدونش میریزه بیرون.باید کم کم بهش آب بدم تا آب نفوذ کنه تو خاک. گلدونشو کی میتونم عوض کنم؟؟ بهترین خاک و شرایط آبیاریش رو هم بفرمایید. ممنون

۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۴۷:۳۲

کارشناس شماره ۱

بله بزاریدش بیرون تا سبز بشه وقتی سبز شد و معلوم شد چه گیاهیه اونوقت میشه گفت که میشه تو خونه نگهش داشت یا نه ، خاکش رو هم اول یه کم آب روش اسپری کنید بعد بهش آب بدید وقتی ساقه رو قطع کردید ازش شیره ی سفیدرنگ بیرون اومد ؟ میشه بفرمایید از کدوم گلفروشی نوشهر تهیه کردید ؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۶ ۰۰:۳۰:۳۴

سمیرامحمدی

سلام.ن.شیره سفید رنگ ازش خارج نشد.ولی ساقه اش خشک خشک هم نیست.از گلخونه های خارج از شهر تهیه کردم.اسمش یادم نیست..

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۶ ۰۸:۴۲:۰۱

سمیرامحمدی

به نظر میاد جوونه زده بوده و جوونه هاش خشک شده.روی تنه اونجایی که از خاک اومده بیرون یه کمی پوسته شده ریشه هاشم از روی خاک مشخصه.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۶ ۰۸:۵۸:۴۵

کارشناس شماره ۱

بزاریدش بیرون تو افتاب مستقیم ، اگه هوا سرد شد هم نیازی نیست بیاریدش داخل ، اگه حیاط دارید که بزارید تو حیاط باشه و اب بارون رو دریافت کنه و اگر هم ندارید تو تراس بزاریدش و هرزمان خاکش خشک بود بهش اب بدید. اگه آوند ، کاملا خشک نباشه ، دوباره گیاهتون سبز میشه . اگر تونستید کمی کود حیوانی کاملا پوسیده ( ترجیحا " کود گوسفندی) روی سطح خاک بریزید .

۱۳۹۹-۱۲-۲۶ ۲۰:۴۶:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@