پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیرامحمدی

تعداد سوال: ۲

زاموفیلیا من فقط ۴برگ میده ویژه

تعداد بازدید ۱۰۳۵

سلام.دوماهه زاموفیلیا خریدم چون گرون بود یه زاموفیلیا کوچولو خریدم.فقط یه دونه شاخه با ۴تا برگ داشت.گلدون و خاکشو همونجا تو گلفروشی عوض کردم.آبیاری هر ده روز یه بار.نور غیر مستقیم و معمولی.دمای معمولی خونه.اون شاخه اولی هیچ تغییر نکرده.عین روز اول.یه پاجوش دیگه هم زد.این یکی بلندتر از اون قبلی شد.برگاشم شفاف و حالت چرمی داره.شادابتر از اون یکی ولی اینم باز ۴تا برگ بیشتر نداره.سوالم اینه چرا فقط ۴تا برگ دارن؟؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۵:۱۲

سمیرامحمدی

ببخشید سوالمو اشتباهی تو قسمت بن سای ثبت کردم??

۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۸:۱۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .به گیاهتون چقدر نور میرسه ؟ آیا تا حالا بهش کود دادید ؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۲۰:۱۷:۰۰

سمیرامحمدی

سلام.به نظر من که نورش مناسب بود.چون شنیدم که این گیاه نسبت به نور کم مقاومه. ولی الان گذاشتمش نزدیک در بالکن.صبح ها دو سه ساعتی آفتاب میزنه از بالکن تو خونه. کود هم هنوز بهش ندادیم. درضمن ما نوشهر هستیم مازندران

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۵۲:۵۷

کارشناس شماره ۱

بهتره با کود فسفر و سه بیست به تناوب تغذیه اش کنید .یعنی هر دو هفته یکبار بهش کود بدید یکبار کود سه بیست و دو هفته ی بعد کود فسفر بالا . به نور کم مقاومه اما برای رشد نرمال به نور کافی نیاز داره بهتره کنار پنجره ی نور گیر باشه اما نور آفتاب روی برگهاش نیافته .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود برگ دهی کود تقویت ریشه
۱۳۹۹-۱۲-۲۶ ۰۰:۳۴:۴۶

سمیرامحمدی

سلام.کود فسفر تو این عکسایی که فرستادین هست؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۶ ۰۸:۲۹:۰۴

کارشناس شماره ۱

بله ۱۰-۵۲-۱۰ کود فسفر بالاست

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10
۱۳۹۹-۱۲-۲۶ ۲۰:۴۷:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@