پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

اکرم رشیدی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و افتادن سریع برگ فیکوس هندی ویژه

تعداد بازدید ۳۸۲

سلام وقت بخیر من حدود یک ماه گذشته یک گیاه فیکوس خریدیم ، و ابتدا گلدانش عوض کردم و وقتی که خاک گلدان جابه جا میکردم، متوجه شدم خاکی که ریشه های گلدان داخلش هست خیلی سفت شده، ولی کاریش نکردم و در گلدان بزرگتر قرارش دادم و دورش خاک ریختم. و پر آبش کردم. و بعد ابیاری را هفته ای دو بار تقریبا وقتی که خاک گیاه خشک شده بود انجام دادم. مکان گیاه در خانه نزدیک شوفاژ بود اوایل ولی گیاه مشکلی نداشت و لی مدتی هست که مکانشو عوض کردم. یکبار برگ ها حالت افتادگی پیدا کردند ولی با قرار دادن تشت زیر گلدان اکی شدن. درحال حاضر گیاه از دیروز ۶ برگ زرد شده و افتادند. سرعت این تغییرات زیاده متاسفانه ، ممنون میشم راهنمایی کنید گل از بین نره. تعدادی عکس هم فرستادم سپاس

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۷ ۱۲:۴۴:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا افراط و تفریط در آبیاری یا تنش های دمایی محیط باعث بروز این مشکل میشه . آیا از بازبودن زهکش ته گلدون اطمینان دارید و در زمان آبیاری اب از ته گلدون خارج میشه ؟ تهویه ی محیط به چه صورته ؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۷ ۱۷:۳۹:۵۹

اکرم رشیدی

تعداد سوال: ۱

سلام بله اب خارج میشه از گلدون. خاک گلدن خیلی فشرده هستش، از همون اول خاکش فشرده داشت ایا این اشکالی داره؟ چه کاری برای رفع مشکل میتوانم بکنم؟ تهویه معمولی داره، داخل پذیرایی هست و حدود سه متر فاصله داره و گاهی ( نه زیاد) پنجره برای مدتی باز میشه. یک‌تصویر از خاک گلدان هم می فرستم.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۷ ۲۰:۲۲:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

اینکه خاک فیکوس فشرده است کاملا مناسبه چون فیکوس ها گیاهانی آبدوست هستند و ترکیب خاکشون باید بافتی متوسط داشته باشه و سبک نباشه .گلدان را به پنجره نزدیکتر کنید .سعی کنید بین دو ابیاری خاک نسبتا خشک شده باشه . اگر محیط گرم و سرد میشه و نوسان دما داره بهتره سعی کنید گلدات رو در مکانی با دمای یکنواخت قرار بدید .اگر روند ریزش برگها سرعت پیدا کرد حتما گیاه رو از خاک دربیارید و سلامت ریشه را از نظر پوسیدگی چک کنید . میتونید از طریق همین تاپیک با ما در رابطه با این گیاه در ارتباط باشید و وضعیت گیاه را پس از رعایت موارد فوق اطلاع بدید

۱۳۹۹-۱۲-۲۸ ۰۱:۱۹:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@