پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا خیری

تعداد سوال: ۲

نرم شدن برگ‌ سمپریوم ویژه

تعداد بازدید ۱۰۲۴

سلام. وقتتون بخیر. سمپریوم لب ماتیکی من نرم شدن برگاش و انگار داخلشون خیس هست. این با یه سمپریوم و یه ساکولنت دیگه که اسمش نمیدونم چیه توی یه گلدون هستن. اون دوتا ظاهرا مشکلی ندارن. چرا اینجوری شده و چیکار کنم دوباره سرحال بشه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۹ ۱۶:۵۸:۰۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه در داخل منزل هستش ؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۹ ۱۸:۵۸:۴۹

زهرا خیری

بله توی خونه نزدیک پنجره هست.

۱۳۹۹-۱۲-۲۹ ۱۹:۰۸:۱۴

کارشناس شماره ۱

سمپرویوم باید حتما در هوای آزاد نگهداری بشه .داخل خونه یا زود پوسیده میشه یا قارچ میگیره . بهتره گیاه رو به تراس منتقل کنید .آبیاری را همزمان با خشک شدن کاملِ خاک انجام بدید .اگر گیاه آسیب جدی ندیده باشه ، حالش بهتر میشه اما اگر شدت آسیب زیاد باشه متاسفانه گیاهتون از بین میره . بیشتر ساکولنتها باید در هوای آزاد نگهداری شوند و تعداد کمی از ساکولنتها و کاکتوسها هستند که میشه اونها رو در داخل منزل نگه داشت مثلا اچوریاها حتما باید در فضای آزاد باشند اما هاورتیاها علاوه بر هوای آزاد ، در داخل منزل با نور و تهویه ی مناسب نیز میتوانند به رشد ادامه دهند .

۱۳۹۹-۱۲-۳۰ ۰۰:۳۳:۴۱

زهرا خیری

ممنونم. فکر میکنم این دیگه از بین رفته چون بوی گندیدگی هم میده. اما اون یکی سمپریوم هنوز سالمه. این کاکتوس به خاطر محیط و فضای خونه این شکلی شده یا طبیعی هست؟ اولش سرش سبز کمرنگ شد و الان هم باریک.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۲۱:۲۲:۰۲

کارشناس شماره ۱

بله به خاطر نور کم محیط اینشکلی شده مارگیناتوسرئوس یا کاکتوس چرمی نور زیاد نیاز داره

۱۴۰۰-۰۱-۰۴ ۰۰:۲۲:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@