پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آتنا پارسا

تعداد سوال: ۱

گندیدگی کاکتوس ویژه

تعداد بازدید ۶۰۴

سلام وقت بخیر.حدود یک ماهه که کاکتوس من اینجوری شده.مشکلش چیه؟باید چیکار کنم و الان در چه وضعیتیه؟حالش خوب میشه یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۱ ۱۷:۱۱:۵۸

آتنا پارسا

قصد دارم گلدون و خاکش رو تعویض کنم چون تو گلدون خیلی بزرگی قرار داره. حین تعویض گلدون کار خاصی نیازه انجام بدم؟ کاکتوس چندتاهم بچه داره. به نظرتون قلمه بزنم یا بزارم پیش مادر بمونه؟ کدومش بهتره و به بهبود کاکتوس مادر کمک میکنه؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۱ ۱۹:۵۷:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .کاکتوستون از نظر دریافت نور در چه محیطی قرار داره ؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۱ ۲۰:۱۳:۳۳

آتنا پارسا

حیاط.قبلا جایی بود که نیمه آفتاب و نیمه سایه بود. ولی جاشو عوض کردم الان ب نور مستقیم دسترسی داره

۱۴۰۰-۰۱-۰۱ ۲۰:۲۹:۳۹

آتنا پارسا

ممنون میشم سریعتر پاسخگو باشید

۱۴۰۰-۰۱-۰۲ ۱۶:۵۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

بله میتونید گلدونش رو تعویض کنید اما بهتره گلدون رو زیاد بزرگ انتخاب نکنید و فقط یک سایز بزرگتر باشه مناسبه .بچه هایی که بزرگتر هستند را میتوانید جدا کنید و در خاک کاکتوس بکارید تا ریشه دار بشه سعی کنید از آبیاری زیاد قلمه ها خودداری کنید . کاکتوس مادر را در خاک کاکتوس ی که خشک است و رطوبت ندارد بکارید و ۵ روز بعد آبیاری کنید اون لکه هایی که در تصویر علامت زده شده و روی کاکتوس مادر هستش ، بعلت تابش نور افتاب ایجاد شده و نمیتوان براش کاری انجام داد اما باعث بروز مشکل در کاکتوس هم نمیشه نگران نباشید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۰۰:۰۵:۴۸

آتنا پارسا

یعنی دچار آفت قارچ نشده؟چون یکم حالت نرمی پیدا کرده؟نیازی نیست برش بزنم اون قسمت رو؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۰۰:۱۰:۵۸

آتنا پارسا

نیازی نیس آفت کش یا کود به خاکش بدم؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۰۰:۱۷:۰۲

آتنا پارسا

چون اون سطحی که دچار مشکل شده یه شکاف کوچیک داره.بخاطر همون فکرکردم شاید قارچ باشه

۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۰۰:۱۸:۰۵

آتنا پارسا

خیلی ممنونم. این کاکتوس هم نمیدونم مشکلش چیه.قسمتهایی که علامت زدم سفید شده.لطفا میگید مشکلش چیه و برای درمان باید چیکار کرد؟ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۱۵:۱۱:۲۸

آتنا پارسا

پشتش هم اینجوری شده.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۳ ۱۵:۱۲:۴۲

کارشناس شماره ۱

نرمی ممکنه بعلت آبیاری کم یا زیاد باشه ، بهتره گدونش رو تعویض کنید و ریشه رو هم چک کنید اگه پوسیدگی داشت قسمتهای پوسیده رو جدا کنید .کاکتوس دومتون که میفرمایید سفید شده ، اونسفیدی های نزدیک خارها نشانه ی از خواب بیدارشدن کاکتوس و شروع رشد است .البته عکس زیاد واضح نیست ، گاهی اوقات شپشک آردآلود هم میتونه لک سفید ایجاد کنه به کاکتوسهاتون میتونید کود پتاس یا فسفر بالا هر دو هفته یکبار بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود کاکتوس protect nature کود کاکتوس
۱۴۰۰-۰۱-۰۴ ۰۰:۲۹:۳۵

آتنا پارسا

ممنونم که وقت گذاشتید?

۱۴۰۰-۰۱-۰۴ ۰۱:۱۳:۵۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۱-۰۵ ۰۰:۱۹:۴۰

آتنا پارسا

سلام وقتتون بخیر. سوالی داشتم از حضورتون، نگهداری ساکولنت ها در آب مشکلی برای گیاه ایجاد نمیکنه؟ ممنون میشم توضیحی در این باره بدید.

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۱۸:۰۳:۲۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقت شما هم بخیر .اگه فقط در حد ریشه زایی باشه ایرادی نداره اما بعد از ریشه دار شدن باید به خاک مخصوص ساکولنتها منتقل کنید .

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۱۸:۵۸:۱۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@