پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

انتظار سبز

تعداد سوال: ۱

پاجوش نزدن سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۹۱

من یه گل سانسوریا دارم تقریبا یک سال هست گلدانش رو عوض کردم ولی پاجوش نزده. آبیاری رو طوری میدم که میذارم سطح خاک که خشک میشه انجام میدم چون از پوسیدگیش میترسم. تعویض گلدان علت این مشکل هست؟ سر یکی از برگها هم زرد شده. آبیاری به گل باید چه اندازه ای باشه. به اندازه ای که آب از زیر گلدون خارج بشه یا فقط سطح خاک خشک بشه؟ ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۲ ۱۴:۱۴:۴۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

گلدون شما برای گیاه بزرگ هست سانسوریا برای اینکه پاجوش بزنه باید گلدونش کوچیک باشه. در حالتیکه گلدون بزرگ هست گیاه اول سعی میکنه ریشه هارو پر کنه بعد پاجوش بده و رشد کنه. برای ابیاری هم سانسوریا نیاز ابی کمی داره بابد اجازه بدید خاک گلدون کاملا خشک بشه تا عمق سه سانت بعد اب بدید حدودا سه هفته یکبار البته به دمای محیط هم بستگی داره و‌زمانیکه اب میدید چک کنید اب اضافی از زهکش گلدون خارج بشه نکته بعدی در مدت یکسال از کود مکمل برای گیاهتون استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۲ ۱۴:۲۳:۰۸

انتظار سبز

از پودرهای تقویتی استفاده کردم که با آب مخلوط میشه و پای گل ریخته میشه. بعد اینکه میگین آب از زهکش خارج بشه ولی سه سانت آبیاری بشه تو این گلدون با هم تناقض نداره؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۲ ۲۱:۰۰:۵۱

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر فکر میکنم توی نوشتار من سو برداشت شد در فاصله بین دو ابیاری شما با یک سیخ چوبی که در عمق سه سانت خاک میبرید چک میکنید اگر خاک خشک بود ابیاری انجام دهید اما به اندازه ای اب بدید که چند قطره از زیر گلدون خارج بشه این نشون دهنده سیراب شدن ریشه گیاه و باز بودن سوراخ های زهکش هست اون سه سانت برای چک کردن خشک بودن خاک بین دو ابیاری هست. برای زودتر پاجوش زدن از اسید هیومیک و هورمون های ریشه زا هم میتونید استفاده کنید.

۱۴۰۰-۰۱-۰۲ ۲۳:۰۱:۰۴

انتظار سبز

نحوه آبیاری و دفعات آبیاری برای بنجامین ابلق هم مانند همین سانسوریاس. یه هفته هست بنجامین رو آب دادم ولی هنوز پاش نم داره.

۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۱۶:۴۴:۰۱

کارشناس شماره ۲

زهکش گلدون بنجامین باز هست؟ از چه خاکی براش استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۲۳:۵۶:۲۲

انتظار سبز

بله زهکش گلدون بنجامین بازه و خاکش همون خاک برگ گل فروشیه. عوض کنم خاکشو؟ میترسم از این گلدون به گلدون دیگه جابه جا بشه رشد نکنه. چون میگن خیلی حساسه

۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۱۷:۵۶:۲۵

کارشناس شماره ۲

خاک برگ به تنهایی برای پاچوش زنی کافی نیست نیاز به تقویت خاکتون هست بهترین ترکیب خاک خاکی با ترکیب خاک و برگ و ماسه و ورمی کمپوست و کوکوپیت پرلیت هست. برای پاجوش زدن حتما نور زیاد فیلتر شده هم نیاز داره و استفاده از کودهای تغذیه ای npk و کودهای فسفر بالا استفاده کنید و ماهی یکبار در بهار و تابستان و 45 روز یکبار در زمستان و پاییز بهش کود بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۲۱:۴۸:۱۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@