پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محسن دانشوری

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ پتوس ویژه

تعداد بازدید ۶۰۸

سلام. چند تا گلدون پتوس دارم در قسمت های مختلف خونه که نوردهی متفاوتی دارن. رشد خوبی دارن و همشون سرحال هستن ولی متاسفانه سر برگ ها زرد میشه و بعد خشک میشه. هفته ای یک بار آبیاری میکنم. زهکشی خاک خوبه. خاکش خشک میشه سر یک هفته بعد آب میدم. رشد گلها خیلی خوبه و ساقه تنومندی دارن فقط زرد شدن سر برگ ها اونهارو زشت کرده. البته این مشکل زردشدن سر برگ ها توی نخل ماداگاسکارم هم وجود داره. با توجه به اینکه هر گلدون توی یک قسمت از خونه هستن و نور دهی متفاوتی وجود داره ولی همشون همین مشکل رو دارن. ممنون میشم راهنمایی بکنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۵ ۱۲:۰۲:۴۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر رطوبت محیطتتون به چه شکل هست؟ گیاهاتون نزدیک وسایل گرمایشی هستند؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۵ ۱۳:۰۶:۰۳

محسن دانشوری

نزدیک وسایل گرمایشی نیستن. خونه بزرگه و رطوبت پایینه،رطوبت عادی خونه. دوتا گلدون نزدیک پنجره هستن و و اول صبح نور مستقیم میگیرن البته خیلی کوتاه و نور صبح شدید نیست. نخل ماداگاسکار هم کنار پنجره ست. خیلی خوب رشد می‌کرد ولی الان برگهای جدید اون هم به همین شکل خشک میشه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۵ ۲۰:۱۱:۱۲

کارشناس شماره ۲

بله مشخصه که هم نور مستقیم خورشبد هم کمبود رطوبت باعث خشکی گیاهاتون شدن حتما در پشت پنجره با نور غیر مستقیم قرار بدید جایی که یک پرده فاصله گیاه و‌نور خورشید باشه برای پتوس از مه پاشی استفاده کنید با اب جوشیده سرد شده

۱۴۰۰-۰۱-۰۵ ۲۳:۵۳:۴۵

کارشناس شماره ۲

نخلتون هم بااینکه از نخل ها هست اما رطوبت دوسته میتونید یک ظرف از کنارش قرار بدید یا با فاصله مه پاشی انجام بدید تا رطوبت محیط تامین بشه

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۰۰:۰۰:۱۰

محسن دانشوری

بقیه پتوس ها هم که در معرض نور مستقیم نیستن به همین شکل برگهاشون خشک شدن. اونا هم به خاطر رطوبت کم سر برگهاشون خشک میشه؟ نخل ماداگاسکار رو وقتی دور از آفتاب بود هیچ رشدی نداشت و یک برگ در می‌آورد و برگ دیگه ش میوفتاد از وقتی کنار پنجره گذاشتم شروع به رشد کرد و برگهاش نریختن. جا به جا کنم دوباره برگهاش میوفتن همینجا باشه و مه پاشی کنم مشکلی پیش میاد؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۰۰:۵۸:۵۲

کارشناس شماره ۲

نه نه نخل ماداگاسکار رو به جای کم نور منتقل نکنید اتفاقا به نور زیاد نیاز داره چون بومی مناطق پر نور و‌گرمسیری هست ولی نور فیلتر شده باشه نور مستقیم نباشه و رطوبتشو تامین کنید و‌اب زیادی هم ندید چون نخل هست و اب و در خودش حفظ میکنه شما هرزمان که سطح خاک کاملا خشک بود اب بدید و پتوس هتی دیگه هم نور نیاز دارند فقط نور مستقیم افتاب باعث برگسوزی میشه نور فیلتر شده پشت پرده براشون عالیه و نوک سوزی برگ پتوس بخاطر کمبود رطوبته با مه پاشی میتونید رطوبتشو تامین کنید

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۲:۳۹:۴۷

محسن دانشوری

ممنون برای راهنمایی تون. یه سوال دیگه هم داشتم اگه لطف کنید کمکم کنید. یک دیفن باخیا خریدم با برگهای خیلی پهن و سرحال اوایل خیلی خوب رشد می‌کرد و تقریبا 4تا برگ جدید درآورد ولی 2 _3 تا از برگهای پایین شروع به ریزش کرد که فروشنده میگفت طبیعیه چون جاش عوض شده ولی بعدا به مرور یک برگ پایین شل و بی حال میشد و میوفتاد و بعد برگ بعدی به همین شکل میوفتاد و برگ جدید هم خیلی کند رشد می‌کرد. آبیاری هر دو هفته یکبار انجام میدم و خاکش کاملا خشک میشه. نور غیر مستقیم میگیره. ولی یک دونه های سفید روی گیاه به چشم میاد عکسشو میفرستم براتون نمیدونم قارچ هست یا نه. اما اگه قارچ هم باشه چرا هی یک برگ یک برگ میوفته یعنی تا یک برگ نیوفته برگ بعدی زرد نمیشه. الان دیگه 2_3 تا برو بیشتر نداره که یکی دیگشونم داره زرد میشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۲۳:۳۹:۳۸

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر خواهش میکنم لطفا سوال مربوط به دیفن باخیا را در تالار دیفن باخیا مطرح بفرمایید پاسخگو شما هستیم. با تشکر

۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۰۰:۳۳:۵۰

کارشناس شماره ۲

با توجه به عکس ارسالی دیفن باخیا دچار حشره شپشک ارد الود شده

۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۰۰:۵۲:۲۲

محسن دانشوری

سلام. ببخشید من چند تا سوال دیگه از خدمتتون دارم 1. مه پاشی برای گلها هر چند وقت باید انجام بشه 2.شپشک آرد آلو رو با چی از بین ببرم؟ 3. یک ماده یا محلول تقویتی میتونید معرفی بکنید تا گیاهام رشدشون بیشتر و سرحال تر بشن _ این عکسی که ارسال میکنم خدمتتون این همون شپشک آرد آلو نیست؟ همه گلدون هام از این حشره ها پر شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۹ ۱۴:۳۱:۳۰

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر سوالتون خیلی کلیه مه پاشی و کوددهی برای همه گیاهان به یک شکل نیست برای تشخیص دقیق در تالار مخصوص گیاه بفرمایید حتما راهنمایی میکنم. سوال دوم خیر این حشرات پشه های سیاه گلدون هست شپشک ارد الود سفید هست.

۱۴۰۰-۰۱-۰۹ ۲۲:۲۶:۲۰

محسن دانشوری

سلام وقتتون بخیر. برای جلوگیری از سوختگی سر برگهای پتوس فرمودید آب رو به صورت مه پاشی به برگها بزنم. الان بعد از مدتی که این کارو میکنم برگها داره بیشتر زرد و خشک میشه. این مه پاشی رو یک سال قبل هم انجام دادم همین اتفاق افتاد. میشه راهنمایی کنید دلیل این چی میتونه باشه؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۰:۲۳:۳۴

کارشناس شماره ۲

مه پاشی با اب شیر انجام میشه؟ اب منطقتون کلر بالایی داره؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۳:۱۱:۳۶

محسن دانشوری

آب منطقه کلر نداره ولی نمک بالایی داره. من برای همین از آب جوشیده سرد شده برای مه پاشی استفاده میکنم. البته آب تصفیه برای آبیاری گلها میخرم اگه آب تصفیه بهتره با اون مه پاشی کنم؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۳:۰۳:۳۷

کارشناس شماره ۲

بله اب تصفیه خیلی بهتره اگر در دسترس نبود اب جوشیده سرد شده املاح وکلر اب میتونه باعث لکه برگی بشه.

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۳:۳۶:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@