پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیرین

تعداد سوال: ۱

بونسای تراریوم ویژه

تعداد بازدید ۴۷۷

سلام، دو روز پیش برای من بونسای تراریوم داخل محفظه شیشه ای اوردن، امروز نگاه کردم دیدم چندتا از برگ های گیاه سیاه شده و بوی کپک میده. وقتی بهش دست زدم خودش افتاد، حالا من در محفظه رو برداشتم و گذاشتم تو نور آفتاب پشت پنجره. میشه راهنماییم کنید چکار باید بکنم؟ این هدیه خیلی برام ارزشمند نمخوام خراب شه☹

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۵ ۱۳:۵۵:۵۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .کار درستی انجام دادید که محفظه ی شیشه ای رو از روی گیاه برداشتید .گیاهتون بعلت تهویه ی نامناسب محیط به این مشکل دچار شده است . بونسای فیکوس باید در مکانی با نور زیاد و غیر مستقیم قرار داشته باشه یعنی همون کنار پنجره ی نورگیر مکان مناسبی هستش . آبیاری باید در زمانی که خاک خشکه انجام بدید ساقه های سیاه و پوسیده و یا کپک زده را به طور کامل حذف کنید تا اثری از پوسیدگی برروی گیاه باقی نماند .برای تقویتش میتونید از کود بونسای یا کود سه بیست یا کودهای فسفر بالا و گاهی اوقات آهن استفاده کنید .کوددهی باید در بهار و تابستان هر دو هفته یکبار انجام بشه . زمانی که محیط گرم و خشکه اسپری کردن آب روی برگها میتونه به شادابی گیاه کمک کنه . گلدان هم شیشه ای هستش ؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود بونسای protect nature
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۰۱:۰۲:۳۲

شیرین

بله، گلدان هم شیشه ای هست، عکسش رو میفرستم الان. و موضوع دیگه اینه که وقتی دستم رو تو خاک فرو میکنم حالت گِلی داره، در این صورت باید صبر کنم تا تو مجاورت محیط آب خاک خشک شه و بعد آب رو اسپری کنم بهش؟ یا باید خاک و گلدون رو عوض کنم؟ و آیا اسپری آب به ریشه کافیه یا باید خاک کاملا مرطوب شه؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۰۱:۱۵:۳۳

کارشناس شماره ۱

چون گلدانهای شیشه ای فاقد سوراخ هستند و فقط لایه ی زهکش در ته گلدان قرار داره یه کم کنترل رطوبت براتون سخت میشه . باید حتما بین دو آبیاری اجازه بدید خاک کمی خشک بشه و رطوبتش رو از دست بده ، حالا اگه روند خشک شدن خاک دو هفته هم طول بکشه ایرادی نداره چون تا زمانی که خاک خیسه نیازی به آب نیست . اما زمانی که خاک خشک بود باید به گیاه به اندازه ای آب بدید که ریشه سیراب بشه . بهتره گلدون رو تعویض کنید و تو گلدانی غیر شیشه ای و غیر فلزی گیاه رو بکارید .اینطوری گیاهتون مدت بیشتری میتونه زنده بمونه و به رشد ادامه دهد .

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۰۲:۰۸:۳۰

شیرین

سپاسگزارم از لطفتون

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۱:۵۸:۴۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۶:۱۳:۰۵

شیرین

سلام مجدد، سال نوتون مبارک?، برگ های بونسای من بعد از عمل به توصیه تون خوب شد، فقط دور گیاهم پشه میبینم گاهی، یا تو خاکش پشه های سفید اندازه سر سوزن هست. این چیز بدیه؟؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۲:۱۵:۳۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر سال نو شما هم مبارک خوشحالیم که حال گیاهتون خوبه . پشه ها معمولا زمانی که رطوبت بالا باشه و محیط گرم باشه فعال میشن .میتونید کارت زرد یا همان چسب زرد گلخانه در کنار گیاه قرار بدید تا حشرات به آن بچسبند .یا اینکه از سم دیازینون استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۴۵:۴۱

شیرین

حتما، ممنون ?

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۲۶:۰۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۳:۴۶:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@