پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام صالحی

تعداد سوال: ۱

جمع شدن برگ های زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۴۹۵۱

سلام وقتتون بخیر باشه من یک گلدان بزرگ زاموفیلیا دارم ۱ سال هم هست دارمش ۱۵ روز یکبار تو زمستان ۱۰ روز یکبار در تابستان آب میدادم بهش الان برگهاش داره جمع میشه مطابق عکس و یکم برگاش از سبزی کامل دراومده اما یک پاجوش داره که خوب رشد کرده میخواستم ببینم دلیلش چیه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۵ ۱۹:۵۸:۱۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر و سال نو مبارک .معمولا علت بروز این مشکل ناکافی بودن آبیاری در اوقاتی است که گرما ی محیط زیاد است . لطفا بفرمایید سیستم گرمایشی منزل چی هستش؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۰۲:۱۲:۴۲

الهام صالحی

سال نو شما هم مبارک وقت بخیر سیستم گرمایشی شوفاژ هست که حدود یک ماه پیش هوا سرد شده بود زیاد کردیم ولی الان ۱۰ روز هست که کلا خاموش هست

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۰۳:۳۱:۵۷

کارشناس شماره ۱

گیاهتون در زمانی که محیط گرم بوده به اندازه ی کافی آبیاری نشده به همین علت برگها به این مشکل دچار شدن .با منظم کردن آبیاری میونید از بروز این مشکل در سایر برگها جلوگیری کنید .ساقه هایی که برگهاش حالت خشک و جمع داره را میتوانید بعنوان قلمه استفاده کرده و دوباره ریشه دار کنید و بعد به گلدان اصلی منتقل کنید

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۸:۴۵:۴۰

الهام صالحی

یعنی خوب نمیشن اون برگاش؟ بعد اینکه من ۱ سال هست که خاکشو عوض نکردم خاکش را عوض کنم حالش بهتر نمیشه؟من الان چند روز یکبار اب بدم بهش؟کود چطور بدم بهش؟ امکان نداره افت زده باشه؟ قارچ کش بزنم بهش؟بعد این شاخه هاش سنگین‌ شده بزرگ شده باز شده افتاده به سمت لبه گلدون چیکارش کنم؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۲۱:۴۵:۵۷

کارشناس شماره ۱

خاک گلدون خاکباغچه است ؟ به نظر سفت و متراکم هستش درسته ؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۲۳:۲۰:۰۵

الهام صالحی

سلام فروشنده خاک برگ تو گلدان ریخت ولی ۲ ماه پیش چون سطح خاک کمی پایین اومده بود و شاخه ها بلند شده بودند و از هم باز شدند ما حدود ۵-۶ سانتیمتر خاک باغچه همراه با ماسه اضافه کردیم که شاخه ها رو نگه داره ضمنا لطفا بفرمایید خاک مناسب برای این گیاه چیست که برای تعویض خاک اقدام کنیم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۱۵:۲۳:۵۹

کارشناس شماره ۱

در مورد اضافه کردن خاک به گلدانی که خاکش نشست کرده ، باید از همون ترکیب خاک قبلی به گلدان اضافه کنید .چون ممکنه بعلت متفاوت بودن بافت خاک ، اب بصورت یکنواخت در خاک نفوذ پیدا نکنه و گیاه دچار مشکل بشه . میتونید از خاکبرگ یا خاکهای سبک که مخصوص زاموفیلیا و گیاهان آپارتمانی هستش استفاده کنید .

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۱۹:۳۰:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@