پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ظریفی راد

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ بونسای ویژه

تعداد بازدید ۳۲۸

سلام . من بونسای خود را 4 هفته پیش خریداری کردم . ابتدا حالش خوب بود و جوانه می زد اما الان 4 روز است که ریزش برگ شدید پیدا کرده است . هفته ای یکبار آب نی دهم . این لکه های سفید روی برگ چیست ؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۲:۵۷:۴۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سال نوتون مبارک برگ هاش ریخته شده را از سطح خاک بردارید از لکه روز برگ‌یک عکس زوم ارسال میفرمایید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۳:۳۸:۴۱

ظریفی راد

سلام سال نو شما هم مبارک .چشم

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۵:۲۷:۴۱

کارشناس شماره ۲

ممنونم فیلم شما دریافت شد عکس برگ هم ببینم دقیق تر میشه نظر داد پشت برگ هاش شما علایمی مثل تار عنکبوت یا پوشش سفید پودری مشاهده میشه؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۵:۳۶:۱۰

ظریفی راد

سلام . روی برگ ها یه پوشش سفید رنگ هست که پاک نمی شه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۵:۴۶:۲۳

ظریفی راد

این هم عکس پشت برگ

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۵:۴۸:۵۰

ظریفی راد

یه عکس دیگه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۵:۵۳:۱۳

کارشناس شماره ۲

لکه های سفید از باقی ماندن اب روی برگ ها به وجود اومده ولی روز برگ ها علایم قارچی دیده میشه و همینطور زردی برگ نشون دهنده کمبود مواد غذایی خاک هست برگ گیاهتون رو با قارچکش سم پاشی کنید سم پاشی در فضای ازاد و همراه دستکش و‌ماسک انجام بشه و‌ بعد از چند روز از کود مخصوص بونسای برای تقویت گیاه استفاده کنید. برای تامین رطوبت از،جزیره استفاده کنید و سطح برگ غبارپاشی نکنید زمان ابیاری هم مراقب باشید اب روز برگ ها نریزه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود بونسای قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۲:۰۳:۴۱

ظریفی راد

سلام ، ممنون از اینکه سریع به سوالم پاسخ دادید ، من 4 روز پیش با قارچ کش سم پاشی کردم . یک هفته قبل هم کود مخصوص بونسای دادم . چند روز بعد باید سم پاشی و کود دهی تکرار بشه ؟ چند روز یکبار باید آبیاری بشه

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۹:۳۳:۲۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم کود را سه هفته یکبار تکرار کنید و‌سم‌پاشی قارچکش و‌افت کش با فاصله ۱۰ روز انجام بشه

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۹:۴۰:۵۰

ظریفی راد

سپاسگذارم . جای گلدان را جابجا کردم گذاشتم پشت پنجره تا بیشتر نور دریافت کنه . اما برگ ریزیش خیلی بیشتر شد . کلا حالش رو به بهبود نیست . خیلی ممنون بابت راهنمایی های مفیدتون . لطف کردید .

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۱۰:۱۰:۲۰

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ریزش اولیه بونسای بعد جابجایی طبیعبه چون خیلی به جابه جایی و نوسان دمایی حساس هست و زمان میبره تا به شرایط جدید عادت کنه حتما از کود تقویتی بونسای ماهی یکبار استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۰۰:۴۱:۴۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@