پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۳۷

عضویت: ۰۴-۰۵-۱۳۹۹

جداسازی انواع کاکتوس و ساکولنت ویژه

تعداد بازدید ۱۸۳

چند نوع کاکتوس و ساکولنت در یک گلدان دارم که می خواستم در مورد جدا سازی و شرایط نگهداری آنها مرا راهنمایی بفرمائید تا الان بر روی لبه تراس بالکن جنوبی و محل تمام افتاب گذاشته بودم و همانطور که می بینید هنوز ساقه و لبه های قرمز دارد. الان فقط خاک کاکتوس استفاده کردم ولی فکر کنم رشد خوبی ندارند مخصوصا کالانکوله پاندا که بنظرم در حال خراب شدن است. لطفا در مورد جدا سازی، خاک مناسب و نور توضیح دهید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۳:۲۲:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر . ساکولنتهاتون از نظر نگهداری شرایط یکسانی دارند و میتوانید آنها را در همین فلاورباکس و در کنار هم نگه دارید .اما همانطور که خودتان اشاره کردید خاک به نظر سفت و متراکم میاد که با اضافه کردن خاک برگ یا پیتماس میتوانید خاک را کمی سبکتر کنید .یعنی تنام گیاهان را از گلدان خارج کرده و به همان اندازه ی خاکی که در گلدان است ، خاکبرگ اضافه کنید و خوب مخلوط کنید بعد خاک جدید را در گلدان ریخته و ساکولنتها را دوباره در آن بکارید . فقط قبل از خاک ریختن ، لایه ی زهکش هم حتما در ته گلدان بریزید . گیاهانتان به نور و آبیاری متوسط نیاز دارند و هرزمان خاک گلدان خشک بود به گیاهان اب دهید میتوانید از کودهای پتاس و فسفر بالا برای تقویت ساکولنتها تون استفاده کنید .اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود کاکتوس protect nature کود تقویت ریشه کود کاکتوس
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۲۳:۳۷:۱۶

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۳۷

عضویت: ۰۴-۰۵-۱۳۹۹

سلام وقت بخیر لطفا بفرمائید کودهای نامبرده را هر چند وقت استفاده کنم و دوم اینکه آیا نور آفتاب مستقیم برایشان مفید است یا در سایه بگذارم؟

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۰۹:۳۳:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر . از کودها میتوانید هر دو هفته یکبار استفاده نمایید . با توجه به اینکه فصل گرم را در پیش داریم بهتره گلدان در مکانی قرار داشته باشد که از صبح تا ظهر نور مستقیم خورشید را دریافت نماید و ظهر به بعد سایه شود .در اوج گرمای تابستان کوددهی را متوقف کنید .

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۲۳:۴۱:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
[email protected]