پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نوشین اسدییان

تعداد سوال: ۴۳

در این گلدان بزرگ چه بکارم ویژه

تعداد بازدید ۶۰۴

با عرض سلام و احترام سرکار خانم کاظمی گرامی یک درختچه بزرگ سورینام داشتم که دچار آفت و مشکلات متعدد بود و علیرغم راهنمایی های شما و تلاش بنده در زمستان کاملا خشک شد. می خواستم از خدمتتان راهنمایی بگیرم که در این گلدان بزرگ که در بالکن جنوبی قرار دارد چه گیاه یا گیاهانی بکارم. قصد کاشت درختچه ندارم. بنظر خودم این بود که نعنا بکارم یا بوته های گوجه فرنگی یا توت فرنگی؟و یا یاس؟ یا اگر پیشنهاد بهتری داشته باشید گیاه دیگر؟ گیاهی که این گلدان بزرگ برایش مفید باشد و در این شرایط مقاوم باشد.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۱۳:۳۲:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام خانم اسدییان عزیز .متاسفانه تمام گیاهان در شرایط آپارتمانی دوام نمیآورند و بهتره گیاهان مقاوم و سازگار با محیطی که دارید انتخاب و خریداری نمایید و از این بابت که این درختچه خشک شد بسیار متاسفم ? بیشتر تمایل به کاشت سبزی و صیفی دارید یا دوست دارید درختچه ی گلدار یا همیشه سبز داشته باشید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۶ ۲۳:۴۲:۵۲

نوشین اسدییان

خیلی ممنون به هر حال همانطور که فرمودید نگهداری گل و گیاه در منزل این مشکلات را نیز دارد.به هردو مورد که فرمودید علاقه مند هستم ولی هر کدام مشکلاتی دارند اگر بدانم در شرایطی که بالکن من دارد درختچه گلداردوام می آورد خوب خیلی دوست دارم . مثلا گل کاغذی یا نسترن؟ فقط این موضوع را در نظر داشته باشید که در بالکن ما باد نسبتا زیادی اغلب جریان دارد و همانگونه که گفتم رو به جنوب است. و آفتابش هم تند است. از طرفی به سبزیجات و صیفی جات هم علاقه دارم ولی سال گذشته تجربه خوبی از کاشت ریحان و تربچه و گوجه فرنگی نداشتم خیلی زود آفت گرفت.و محصول زیادی نداد البته آنها را در باکسهای کم عمق کاشته بودم .آیا در این گلدان عمیق کاشت گوجه،یا بادمجان موفقیت آمیز خواهد بود؟ به هر حال نظر شما برایم بسیار مهم است

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۷:۵۸:۲۳

نوشین اسدییان

در ضمن خدمتتون عرض کنم که واحد ما در طبقه یازدهم است

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۹:۳۴:۴۳

کارشناس شماره ۱

سبزی و صیفی کاری با توجه به فصل انجام میشه اما اگر تمایل دارید گیاهی دائمی در این گلدان بکارید بهتره از گیاهان زینتی استفاده کنید و یا گیاهان گلدار خزان کننده مثل پیچ گلیسین یا همون ویستریا و یا انواع یاس یا بونسای کراسولا گیاهان مقاوم و بی آزاری هستند

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۱۸:۵۳:۱۰

نوشین اسدییان

پیچ گلیسین خیلی زیبا است اما آیا در بالکن هم شاخه های آن مثل آلاچیق آویزان خواهد شد؟ اگر بخواهم آنرا تهیه کنم آیا بصورت نهال باید تهیه کنم و الان فصل مناسبی خواهد بود؟ شما می توانید در مورد محل تهیه راهنمایی کنید

۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۱۹:۰۳:۲۴

نوشین اسدییان

لطف کنید نظرتان را در مورد کاشت انواع گل رز یا نسترن که بعضا رشد طولی خوبی هم دارند و در دو فصل بهار و تابستان گلهای زیبایی می دهند هم بفرمائید.

۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۱۹:۱۰:۰۴

کارشناس شماره ۱

پیچ گلیسین یک گیاه خزان کننده است یعنی در فصل سرما تمام برگها میریزند و گیاه کاملا به خواب میرود اما در اوایل بهار غنچه ها زودتر از برگها روی ساقه نمایان میشوند و در بهار بسیار منظره ی زیبایی ایجاد میکنند .بله میتوانید ساقه ها را به هر سمتی که میخواهید هدایت کنید حتی میتوانید به مرور یک بنسای ویستریا برای خودتان تربیت کنید در مورد رز ها و نسترن ها . این گیاهان را هم میتوانید در گلدان نگهداری کنید .نسترن ها ، از ساناز و سایر رزهای تک شاخه هم مقاومتر هستند و هم تعداد گلهای بیشتری میدهند میتوانید با قرار دادن قیم در گلدان نسترن ها را به هر شکلی که دوست دارید درآورید .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۹ ۰۰:۵۷:۲۲

نوشین اسدییان

خیلی ممنون از توضیحات کامل و عکسهایی که ارسال نمودید. فقط یک سئوال بقیه ماند که برای کاشت پیچ گلیسین از نهال بایستی استفاده کرد یا بذر؟ اگر از نهال را تهیه کنم با توجه که اینکه فرمودید الان فصل گلدهی است آیا الان زمان خوبی برای جابجایی و کاشت آن می باشد؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۹ ۱۴:۴۶:۴۲

کارشناس شماره ۱

باید نهال تهیه کنید میتوانید زمانی که خاک گلدان خشک هستس گلدان پلاستیکی را شکاف بدید و گیاه را بصورت قالبی از گلدان دراورید و در گلدان اصلی قرار بدید و روش خاک بریزید و آبیاری کنید ، یا اینکه گیاه را با همان گلدان پلاستیکی در گلدان بزرگ خودتان ، بکارید و رویش خاک بریزید .

۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۰۰:۳۰:۲۱

نوشین اسدییان

با سلام و احترام دو بوته نسترن تهیه کرده ام که می خواهم درون این باکس گلدانی که درختچه آن خشک شد بکارم با خالی کردن خاک متوجه شدم که در کناره های گلدان جلبک رشد کرده آیا با همین وضعیت داخلش را پراز خاک کنم و نسترن را بکارم یا باید گلدان را کاملا بشورم

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۱۸:۲۱:۱۰

نوشین اسدییان

این عکس گلدان خالی شده است

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۱۸:۲۴:۵۶

کارشناس شماره ۱

سلام مجدد . خیلی هم عالی . معمولا جلبکها زمانی رشد میکنند که اب حالت ماندگی داشته باشه .بهتره تمام خاک را خالی کنید و گلدان را با فرچه تمیز کنید و سوراخ زهکش ته گلدان را بازتر کنید و بعد خاک بریزید و نسترن ها را بکارید و بعد از کاشت آبیاری کنید .

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۲۱:۴۳:۰۹

نوشین اسدییان

با سلام همانطور که خدمتتون گفتم من دو بوته گل نسترن تهیه و کاشتم. در ابتدا فقط پراز غنچه بود و وقتی غنچه ها باز شد هم حال گیاه نسبتا خوب بود ولی در حال حاضر در حال خشک شدن است و تعداد زیادی از برگها زرد شده اند آیا راه حلی برای جلوگیری از این روند دارید؟ هر روز آب می دهم و مقداری کود پوسیده گوسفندی هم روی سطح خاک ریخته ام.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۲-۰۵ ۱۳:۵۴:۱۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .اگر هوای شهرتون گرمه کود گوسفندی دیگه استفاده نکنید چون کمی ایجاد حرارت میکنه . آیا برگها حالت سفیدک هم دارند ؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۰:۱۰:۳۸

نوشین اسدییان

اگر منظورتان از سفیدک وجود شپشک آرد آلود است خیر نداره ولی تغییر رنگ سفید رنگ و زرد رنگ بصورت دانه دانه در بافت خود برگها وجود داره. صلاح می دانید اون مقدار کودی که روی گلدان است را بردارم.؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۰۸:۴۶:۱۱

کارشناس شماره ۱

بله اونرو بردارید.کود حیوانی بهتره در اوقات خنک سال برروی سطح خاک ریخته بشه . سفیدکهایی که در برگ وجود دارند قارچ هستند . سعی کنید در زمان آبیاری روی برگها آب ریخته نشه و آبیاری را به اوقات عصر یا شب موکول کنید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۶ ۱۶:۰۸:۲۵

نوشین اسدییان

سلام کود حیوانی را از سطح خاک برداشتم لطفا بفرمائید برای تقویت خاک آن که بیشتر بنظر می آید که رسی است از چه کودی استفاده کنم. آیا کود آهن برای نسترن و انواع گل رز مفید است و می توان آنرا هر دو هفته یا هر ماه استفاده نمود؟ کود سه بیست چطور؟

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۰:۰۲:۴۵

کارشناس شماره ۱

فعلا نیازی نیست بهش کود بدید فقط بهمن ماه زمانی که هرس اش کردید روی خاکش کود حیوانی بریزید .

۱۴۰۰-۰۲-۰۷ ۱۶:۵۷:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@