پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ایلیا امین

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و ریختن برگ گیاه ویژه

تعداد بازدید ۱۳۱۹

با سلام برگ های یک بونسای من با رقم فیکوس میکروکارپا و پایه فیکوس رتوزا از ۲ هفته پیش در حال زرد شدن و ریختن می باشد. توضیح اینکه قبلا در شرایط نوری معمولی قرار داشت و چندین ماه حالش خوب بود (از شهریور تا اواسط بهمن پارسال) اما در دو ماه اخیر چند بار مکانش را به پشت پنجره برای نوردگیری بهتر انتقال دادم. دو ماه پیش از کود حیوانی به مقدار کم استفاده کردم. شرایط ابدهی یکبار در هفته ممنون از شما

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۹:۱۶:۰۱

ایلیا امین

عکس روی برگ

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۹:۱۸:۳۳

ایلیا امین

پشت برگ

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۹:۱۹:۳۱

ایلیا امین

برگ های درحال زرد شدن. توضیح انکه دو هفته پیش با دستمال لکه های روی برگ ها که به دلیل املاح اب بود با دستمال تمیز کردم.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۹:۲۱:۲۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زمانیکه اب میدید از زیر گلدون اب خارج میشه؟ کوددهی چندبار تکرار شد؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۰۹:۳۸:۵۴

ایلیا امین

سلام اب مثله همیشه به مقدار کم داده میشه و انقدری نیست که از زیر گلدان خارج شود یکبار کود دهی انجام شده است

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۱۰:۱۰:۰۷

کارشناس شماره ۲

حتما زهکش گلدون رو چک کنید که باز باشه و اب زیادی انتهای گلدون جمع نشه محل گلدون رو جای ثابتی مشخص کنید بونسای به جابه جایی و شوک دمایی حساسه برگ های زرد رو ز گیاهتون جدا کنید اگر تازه کود دادید بعد از یکماه تکرار کنید برای تامین رطوبت میتونید براش جزیره درست کنید یا یک ظرف اب بزارید کنارش

۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۰۰:۳۸:۵۱

ایلیا امین

سلام ممنون از چه کودی استفاده کنم؟ برای باز کردن زه کش ها از چه روشی استفاده کنم؟ منظور از روش «یک ظرف اب کنارش قرار دهم» چه روشی است؟

۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۱۰:۴۱:۵۰

کارشناس شماره ۲

کود رو براتون میزارم در پیوست برای بازکردن زهکش میتونید از دریل استفاده کنید و چند سوراخ در انتهای گلدان ایجاد کنید ظرف اب میتونید یک تشت اب کنار گلدون جایی که قرار داره بزارید که باعث مرطوب شدن محیط میشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۱۱:۵۲:۱۵

ایلیا امین

ممنون

۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۱۲:۰۷:۴۲

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۲۱:۰۵:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@