پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

احمدی

تعداد سوال: ۱

لکه قهوه ای روی برگ و لکه روی ساقه ویژه

تعداد بازدید ۱۰۵۹

سلام گل شفلرای من بعد دوهفته که خریدمش و گلدونش جدید شد شروع به برگ ریختن کرد ۳ شاخه بزرگ که از پایین بهم متصلن داره شاخه وسطی از اول کمی روی برگاش لکه های قهوه ای داشت بعد شاخه های کناری هم کم کم برگاشون اونجوری شد و میریخت دو بار سم مانکوزب زدم باز هم ریزش ادامه داشت امروز شاخه وسطی رو از جایی که برگها خراب بود قطع کردم و برگهای خراب دوشاخه دیگه رو هم جدا کردم البته روی ساقه هم لکه های سفید رنگی هست نمیدونم چکارش کنم دوباره سرحال بشه. البته دو شاخه کناری برگ جدید هم داده.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۱۶:۰۲:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .مانکوزب سمی قارچ کش هستش و گیاه شما به سم حشره کش نیاز داره .میتونید از سم کنه کش و یا دیازینون برای از بین بردن این آفات انجام بدید .سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید و از ماسک و دستکش استفاده کنید .بهتره سمپاشی در شب انجام بشه .اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم مالاتیون (Malathion) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۲۰:۰۱:۵۷

احمدی

تعداد سوال: ۱

ممنون از پاسخگویی. پس لازم نبود من شاخه و برگهای مریض رو جدا کنم؟ یه سوال در مورد سم پاشی: بعد ازسم پاشی در شب بزارم سم روی گیاه بمونه؟ یا باید شستشو داده بشه؟ زمان سمپاشی باید روی سطح خاک رو بپوشونم یا اگه سم به خاک برسه اشکالی نداره. الان اون شاخه ای که مریض بود و قطع کرده بودم رو میتونم نگه دارم و سم جدیدی که گفتین رو بهش بزنم؟ اونو توی آب نگه داشتم.تصویرشو براتون میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۰۱:۱۱:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

بله بهتره سم حداقل چند ساعت روی گیاه باقی بمونه .اگر سم روی خاک بریزه ایرادی نداره .یک روز بعد میتونید برگهای گیاه را شست و شو بدید . ساقه ای که قطع شده ، اگر اثری از پوسیدگی برروی ساقه وجود نداشته باشد در آب ریشه دار میشود .البته بهتره برگهای آلوده اش رو قطع کنید و فقط یک الی دو برگ جوان ، را باقی بگزارید .

۱۴۰۰-۰۱-۰۸ ۰۱:۳۳:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@