پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمود

تعداد سوال: ۲

زرد شدن شاخه های پایین کاج مطبق ویژه

تعداد بازدید ۸۶۶

5 ساله یه کاج مطبق دارم و هر سال یه طبقه میزنه و همه چی خوب بود ابیاری هفته ای یکبار مه پاشی روزانه نور غیر مستقیم دما مناسب تا حالا خاک عوض نکردم زه کش خوب تا اینکه یک ماه پیش کود سه 20 دادم بعد از اون شاخه خای پایین دارن خشک میشن و میریزن امکان داره راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۰۹ ۱۶:۲۶:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سال نو مبارک . دوز مصرفی سه بیست چه اندازه بود ؟ چه مقدار در اب حل کردید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۰۱:۱۰:۲۰

محمود

یک قاشق چای خوری در 1/5 لیتر آب

۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۰۹:۳۱:۰۹

محمود

البته فکر کنم تو دوز سه بیست زیاده روی کردم

۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۱۶:۵۹:۲۶

کارشناس شماره ۱

یک قاشق چایخوری باید سرخالی و صاف باشد آیا شما پُر ریختید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۰۰:۲۳:۰۷

محمود

یک قاشق پر ِ پُر، فکر کنم زیاد بود

۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۰۰:۲۸:۳۸

کارشناس شماره ۱

بله . در مواردی که دوز مصرفی کود زیاد بوده باشه معمولا نمیتوان کار زیادی برای گیاه انجام داد .و باید به گیاه زمان بدید تا تنش ناشی از کوددهی زیاد را پشت سر بگزارد . تا چند ماهِ آینده ، از هیچ نوع کودی برای گیاه استفاده نکنید .و فقط رطوبت رسانی و آبیاری را بصورت منظم انجام بدید . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۰۰:۳۲:۲۷

محمود

ممنون از راهنمایی خوب حضرتعالی نیازی هست بعد از 5 سال خاک کاج مطلق رو عوض کنم. واینکه یوکا دارم با شرایط نگهداری مناسب مثل کاج که اونم یک ماهه برگهای جوان سفیدک پودری میزنن و گوشه اونا زرد میشه اگه امکان داره لطف بفرمایید در این خصوص هم راهنمایی کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۱۷:۳۵:۳۸

کارشناس شماره ۱

بله اگر در این 5 سال خاک را تعویض نکردید بهتره اینکار را انجام بدید یا اینکه یک لایه از سطح خاک را بردارید و به جای آن خاک تازه بریزید . لطفا سوالتون در مورد یوکا را در تالار مربوطه مطرح نمایید از همکاریتون بسیار سپاسگزاریم .

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۰۰:۵۲:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@