پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

sani

تعداد سوال: ۱

در مورد نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۲۲۲

از ته که توی خاک هست نرم شده و شل شده چیکار باید بکنم !؟ روشی که بتونم مثلا ببرم مستقیم بزارم تو خاک یا چی تو رو خدا کمک کنید خیلی دوستش دارم😭

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۰ ۱۴:۱۰:۱۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .سال نو مبارک .متاسفانه چون هنوز نخل ماداگاسکار رشد جدید را شروع نکرده یه کم ریشه زایی کار سختیه و ممکنه گیاه قبل از ریشه زایی مجدد ، کاملا سیاه شده و از بین برود .ولی نا امید نشید .از خاک در بیارید و ریشه ها را بشورید و عکس بفرستید

۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۰۰:۲۵:۵۳

sani

تهذررهذهدخدعرره

۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۰۰:۴۳:۴۰

sani

با عرض پوزش دستم خورده بود و کلمات بی معنی تایپ شده بود?? چشم من حتما اینکارو میکنم براتون عکس میفرستم تا ببینید چه کاری انجام بدم بلکه بتونم نجاتش بدم ممنون از شما

۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۰۰:۴۵:۰۹

کارشناس شماره ۱

ممنون

۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۰۱:۴۱:۲۷

sani

من از خاک دراوردم و اب گرفتم براتون فرستادم. فقط به اندازه یه بند انگشت قسمتی که وصله به ریشه نرم و چروک شده خود نخلم و سر نخل سبزه و سفته فعلا هنوز خودش سالمه . الان بهم بگید چیکارش کنم!؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۱۳:۴۸:۲۸

کارشناس شماره ۱

دو سه روز بزاریدش روی روزنامه در جایی خشک تا یه کم رطوبت تنه کمتر بشه , نتیجه ی کارتون رو بعد از دو سه روز اطلاع بدید .متشکرم

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۰۰:۵۳:۵۵

sani

سلام این نتیجه باید چیکار کنم!؟ ☹️

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۲:۳۷:۰۱

کارشناس شماره ۱

قسمتی که علامت زدم نرمه ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۷:۲۷:۰۶

sani

بله نرم هستش و چروکیده شده دست که میزنیم توش نرمه

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۷:۵۹:۴۱

کارشناس شماره ۱

متا سفانه پوسیده .باید گیاه را دوباره ریشه دار کنید قسمت های پوسیده باید کاملا جدا بشه . بعد که ساقه سالم و کاملا بافت سفید داره ، باید روی روزنامه یک الی دوروز بمونه تا تهش پینه ببنده .اگر آلودگی ها را خوب جدا نکنید ته ساقه به جای پینه بستن سیاه و چروک میشه که باید دوباره قطع بشه . بعد از پینه بستن باید ساقه را در ماسه ی شکری قرار بدید .ماسه خشک و بدون رطوبت باشه و بعد از کاشت به گیاه آب ندید .۱۰ روز بعد مقدار کمی اب بدید فقط در حد رطوبت رسانی باشه کافیه . گلدان را در نور زیاد و در فضای باز قرار بدید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۰۱:۱۹:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@