پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

منا نصیری

تعداد سوال: ۱

ریشه ی گیاه من پوسیدگی داره ایا باید از خاک درش بیارم؟ ویژه

تعداد بازدید ۱۳۲۷

دو هفته ی پیش دوتا گلدون رو میخواستم یکی کنم که با عوض کردن خاک متوجه شدم ریشه ی گیاه پوسیده و خاک و عوض کردم ولی گلدونم رو به خراب شدن است باید از خاک درش بیارم یا خیر؟ چیکار باید بکنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۱ ۲۱:۴۸:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سال نو مبارک . اگه گیاه ریشه اش دچار پوسیدگی شده نباید آنرا در گلدانی به این بزرگی میکاشتید . از چه خاکی استفاده کردید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۰۱:۳۳:۱۰

منا نصیری

اسمشو نمیدونم ولی مناسب گیاه های اپارتمانی گرفتم این عکسش اگر کمکی میکنه الان چجوری میتونم گیاهمو احیا کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۱۱:۱۹:۵۱

کارشناس شماره ۱

پس خاکش سبکه . اگر خیلی بیحال هستش بهتره مدتی تو اب نگهش دارید تا سرحال بشه و ریشه هاش زیاد بشه بعد به خاک انتقال بدید .گلدان را زیاد بزرگ انتخاب نکنید . سعی کنید محیط نوسان دما نداشته باشه و تهویه ی خوبی داشته باشه .اگر سوال دیگه ای در مورد این گیاه دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۲۳:۱۵:۱۵

منا نصیری

سمت چپ ساقه هایی ه که من از خاک دراوردم و گذاشتم تو آب نیازی به قطع کردن قسمت خاصی از ریشه هست؟ و یا کار خاصی؟ و سوال دیگه اینکه تو عکس سمت راست ساقه ای ه که دو هفته ست تو آب گذاشتم ولی کوچکترین ریشه ای نداده! هورمون ریشه زا بریزم یا خیر؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۳ ۱۳:۴۹:۰۴

کارشناس شماره ۱

سمت چپ ، اگر انتهای ساقه نرم باشه میتونید قطع کنید ، در غیر اینصورت نیازی به قطع کردن نیست . باید اب گلدان را هرروز تعویض کنید و یک تکه زغال در آب بیاندازید و گلدان آب را در مکانی با دمای ملایم تا خنک قرار بدید .عکس سمت راست ساقه سالم به نظر میرسه . میتونید از هورمون ریشه زا هم استفاده کنید ولی بدون هورمون هم در آب ریشه میزنه ممکنه کمی طول بکشه اما بالاخره ریشه میزنه شاید این روند حدود یک الی دو ماه طول بکشه ، صبور باشید .

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۰۰:۴۶:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@