پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

لوله شدن و خشک شدن برگ یوکا ویژه

تعداد بازدید ۹۹۵۳

سلام وقت بخیر این یوکا رو من 5 ماه هست خریدم، 2ماهی هست مریض شده و برگاشم لوله ای شده و یسریشم خشک میشه، داروی قارچ بهش میدم حالش بدتر میشه، هفته ای یکبار بهش آب میدم، کود 3 بیست هم دوهفته یکبار، خاکشم چندروز پیش عوض کردم ولی تغییری نکرده لطفا راهنمایی کنید که چیکارشlکنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۰۸:۳۲:۱۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر اسم سمی که استفاده کردید را میفرمایید؟ و‌چند بار با چه فاصله زمانی استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۱۱:۵۸:۲۷

کاربر

مانکوزب 80% هر دوهفته هم اسپری کردم هم به صورت آبیاری بهش دادم ولی هر بار بیشتر تاثیر منفی داشت و برگهای بیشتری خشک شد

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۱۷:۰۹:۱۷

کارشناس شماره ۲

فعلا اسپری پاش رو متوقف کنید زردی برگ ها لزوما علت قارچی نداره . البته برای پیشگیری هر 45 روز مانکوزب اسپری کنید خوبه. میزان نور دریافتی گیاهتون چقدر هست؟ و زمانی که اب میدید اب اضافی از زیر گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۲ ۲۲:۳۴:۰۶

کاربر

نور شمال رو داره، آفتاب مستقیم نیست ولی نور داره،، بله موقع آب دادن آب خارج میشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۳ ۰۶:۳۰:۲۴

کارشناس شماره ۲

نور فیلتر شده براش خوبه چند روز یکبار بهش اب میدید؟ ترکیب خاکشو میدونید؟ یک سیخ چوبی در خاک فروکنید ایا خاک گلدان حالت خیس داره بعد از گذشت چند روز از ابیاری؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۳ ۱۴:۰۸:۲۰

کاربر

خاکش رو 10 روزی هست عوض کردم ولی تعییری نکرد 60 درصد کوکوپیت و 40 درصد خاک غنی شده، هفته ای یکبار هم آبیاری میشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۳ ۲۲:۱۹:۰۱

کارشناس شماره ۲

فعلا کود ندید بهش کوددهی زیاد باعث برگسوزی میشه هر یک ماه یکبار بهش کود بدید و توی اب ابیاری حتما قارچکش مانکوزب به اندازه یک قاشق چایی خوری در یک لیتر اب حل کنید بدید و بعد از روز تکرار کنید. این احتمال وجود داره که خاک الوده بوده باشه یا حین جابجایی خاک ریشه اسیب دیده باشه با قارچکش مشکل الودگی حل میشه ولی اگر برا رعایت شرایط ابیاری و خالی کرد اب زهکش و قارچکش و نبودن هیچ علامتی از حشره پشت برگ ها باز هم ریزش ادامه داشت ریشه گیاه باید بررسی بشه.

۱۴۰۰-۰۱-۱۳ ۲۳:۴۷:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@