پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا نظم جو

تعداد سوال: ۱

لکه های سفید روی پایین برگ محل رشد گیاه ویژه

تعداد بازدید ۲۱۴۶

سلام. 2 هفته میشه که یوکا کنده ای گرفتم. 2 بار بهش آب دادم تا الان. هفته ای یک بار. یک لیوان. امروز دیدم یه لکه های سفید پایین برگ ایجاد شده. سوالم هم درمانش هست هم جای نگهداری‌. الان تقریبا پشت پنجره هست. ولی تا آفتاب مستقیم میاد پنجره رو میکشم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۳ ۱۹:۵۹:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۰۰:۵۱:۲۷

زهرا نظم جو

خوزستان. خرمشهر

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۰۱:۰۸:۰۵

زهرا نظم جو

امروز سوسک سفید هم دیدم زیر گلدون

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۴:۳۹:۲۳

کارشناس شماره ۱

برای از بین بردن حشرات بهتره از سم دیازینون استفاده کنید . به گیاه هوای تازه برسونید و سعی کنید مکان نگهداری گیاه گرم و سرد نشه .فعلا روی گیاه آب اسپری نکنید و آبیاری را زمانی انجام بدید که خاک گلدان خشک شده باشه .آب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید . گیاهتون در اثر نوسان دمای محیط و کم و زیاد شدن رطوبت و یا عدم تهویه ی کافی محیط دچار این آسیب شده .

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۷:۴۶:۱۳

زهرا نظم جو

برای لکه هایی که عکسشو فرستادم نیازی نیست کاری کنم؟ و اینکه پنجره های شمالی دارم تو خونه. مناسب هست جاشون با توجه به عکس؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۸:۲۳:۰۰

کارشناس شماره ۱

نور براش خیلی کمه .یوکا گیاهی نور دوسته و در نور کم به مرور ضعیف میشه .لکه ها از بین نمیرن اما با رعایت نکات ی که بیان شد ، پیشرفت نمیکنند . یوکا هم به هوای تازه نیاز داره و هم نور زیاد .

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۰۱:۲۴:۰۶

زهرا نظم جو

سلام. سم مالاتیون و مانکوزب رو تهیه کردم. لطف میکنید برنامه سم پاشی و ابیاریشونو بگید. که هر چند روز یه بار قارچ کش و حشره کش بزنم.و چه فاصله ای با هم داشته باشن سم پاشی ها

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۱۱:۴۵:۳۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .سم ها را باید بصورت جداگانه استفاده کنید . بعنوان مثال ، ابتدا با سم مانکوزب گیاه را سمپاشی نمایید و ده روز بعد با سم مالاتیون گیاه را سمپاشی نمایید . برای جلوگیری از پیشرفت بیماری قارچی ، روی برگها آب اسپری نکنید و گلدان را در مکانی با نور زیاد و تهویه ی خیلی خوب قرار بدید .به این نکته توجه داشته باشید که اگر مکان نگهداری را بهبود نبخشید سمپاشی بیتاثیر خواهد بود .سمپاشی را در داخل منزل انجام ندید و از ماسک و دستکش استفاده کنید

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۱۷:۱۹:۲۷

زهرا نظم جو

میزان سی‌سی و گرم سم ها رو میگید چند به چنده؟ و اینکه به خاک هم قارچ کش بزنم؟ نگفتید هر چند روز تکرار کنم سم پاشی رو؟ طول درمان منظورمه؟ هرچند روز سم پاشی کنم؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۱۷:۴۳:۰۶

کارشناس شماره ۱

دوز مصرفی روی بسته ی سم نوشته شده ، معمولا یک قاشق چایخوری در یک لیتر اب مناسبه . بله هم روی خاک و هم روی گیاه اسپری کنید . سم را دوبار با فاصله ی دو هفته استفاده کنید . بیشتر استفاده نکنید چون باعث مقاوم شدن آفت میشه . بهبود شرایط و کنترل رطوبت ، بعد از سمپاشی بسیار ضروری هستش .

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۲۸:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@