پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا حسینی

تعداد سوال: ۱

آویزان شدن برگ بی حالی ویژه

تعداد بازدید ۱۱۶۲

سلام وقتتون بخیر دراسینای من حدود دوماه پیش شپشک زد که سم پاشی کردم و باآب هم شستم لکه های زرد رو برگ هاش موند و یکی از شاخه هاش آویزون شد چندروزی خونه نبودم و خونه گرم شده بود وقتی رفتم دیدم یکی دیگه از شاخه ها هم آویزون شده.چیکار میتونم بکنم ؟؟؟؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۱:۰۱:۰۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر لطفا عکس گیاه را ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۱:۰۸:۵۱

مهسا حسینی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۲:۱۱:۴۳

کارشناس شماره ۲

ابیاری گیاهتون به چه شکل هست؟ اگر ممکنه از برگ گیاه قسمت هایی که لکه داره یک عکس زوم بفرستید

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۳:۱۷:۴۳

مهسا حسینی

هفته ای یک بار البته یه ماه اخیر خیلی طبق برنامه نبوده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۳:۴۵:۵۰

کارشناس شماره ۲

ابیاری با اب شیر انجام میشه؟ دراسنا به املاح اب حساسه و از طرفی ابیاری نامنظم و تشنگی بیش از حد گیاه باعث پژمردگی میشه سطح خاک و چک کنید هر زمان خشک بود اقدام به ابیاری کنید و در صورت وجود افت و سم پاشی اگر علایمی از پوشش سفید یا چسبناکی برگ مشاهده کردید سم پاشی را یکبار دیگه انجام بدید. دور از وسایل گرمایشی باشه گیاهتون به خشکی و گرمای محیط واکنش نشون میده.

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۰۰:۰۹:۵۰

مهسا حسینی

بعله با آب شیرانجام میشه آفت نداره دوماه پیش داشت شاخه های پژمرده رو جدا کنم؟؟اون لکه های زردو چیکار کنم؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۰۶:۴۹:۲۴

کارشناس شماره ۲

برای ابیاری و‌ مه پاشی حتما از اب جوشیده سردشده یا اب تصفیه استفاده کنید لکه ها بدلیل وجود قارچ هست گیاهتون رو با قارچکش مانکوزب سم پاشی کنید طبق دستور نوشته شده روز بسته سم و کمی هم با اب ابیاری بهش قارچکش بدید ابیاری گیاهتون منظم باشه هرزمان سطح خاک خشک بود ابیاری کنید و‌زهکش رو‌حتما چک کنید که باز باشه و باعث باتلاقی شدن خاک انتهای گلدون نشه.

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۳:۴۰:۴۲

مهسا حسینی

ممنون برک های آویزون رو جدا کنم؟؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۴:۰۸:۳۴

کارشناس شماره ۲

برگ های اویزان رو خیر برگ هایی که لکه دارند جدا کنید و گلدونتون رو از بقیه گیاهان جدا کنید.

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۳:۱۱:۰۸

مهسا حسینی

این لک ها حدود دوماهی هست که روی برگ ها هس نمیشه از همون دفعه ی قبل که شپشک گرفته بود مونده باشه؟ چون همون موقع روبر گ ها لکه ها ظاهر شدند

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۱:۳۱:۱۱

کارشناس شماره ۲

شاخه اویزان شده را به یک قیم مثل چوب تکیه بدید لکه های زرد در اثر افراط و‌تفریط در ابیاری یا غبار پاشی زیر نور ایجاد میشه این لکه ها ازبین نمیره ولی با رعایت شرایط ابیاری و کنترل شرایط دمایی میتونید از اسیب بقیه برگ ها جلوگیری کنید

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۳:۰۲:۵۹

مهسا حسینی

ممنون پس برگ های که لکه زرد دارن رو جدا میکنم

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۶:۳۸:۴۴

کارشناس شماره ۲

با سم پاشی بیماری کنترل میشه ولی برگی که لک دار بشه اون لکه ها از بین نمیره و فقط خشک میشن و برای ظاهر بهتر بهتره جدا بشه از،طرفی چون اون برگ ها دیگه به حالت اولیه برنمیگردند وقتی جدا میشه انرژی گیاه برای برگ های سالم و زیشه زایی بهتر بیشتر میشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۳:۱۶:۳۳

مهسا حسینی

سلام میشه اون شاخه ی که آویزون شده رو قلمه بزنم؟؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۶:۵۹:۰۹

کارشناس شماره ۲

بله میتونید برگ های الوده شو جدا کنید روش قلمه زنی دراسنا : قلمه هاتونو به اندازه 10 تا 15 سانتیمتر، با یک چاقوی تیز جدا کنید قلمه را از ساقه بدون برگ بگیرید یا اگر برگ داشت برگ های پایینی را ببرید و به تکه های 5 تا 5/7 سانتیمتری تقسیم کنید. هر تیکه باید دارای یک جوانه خفته باشد. مواظب باشید قطعات ساقه را وارونه در خاک نگذارید. اگر سمت پایین ساقه در خاک قرار نگیرد ، ریشه ای تولید نمی کند. بهتره قلمه تونو در محلول ریشه زایی فرو ببرید و هر قلمه را در گلدانی با قطر دهانه 9 سانتیمتر ، حاوی ورمی کمپوست مخصوص قلمه و بذر قرار بدید. قلمه ها را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و در دمای 24 درجه ، دور از تابش مستقیم خورشید نگاه دارید. پس از دو ماه که ریشه دهی انجام شد، کیسه را بردارید و تغذیه مصنوعی را شروع کنید.

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۰:۳۴:۰۳

کارشناس شماره ۲

برای قلمه گرفتن از شاخه های پیرتر اواخر زمستان ساقه ها را به طور افقی در شن قرار بدید و تا جوانه زدن صبر کنید.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۰:۳۵:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@