پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا دهقان

تعداد سوال: ۱

سلام خسته نباشید .نخل ماداگاسکار من برگ هاش از نوک شروع به سیاه شدن می کنه تا انتها و بعد میریزه،برگ جدید هم درمیاره ولی باز سیاه میشه،علتش چیه؟ ویژه

تعداد بازدید ۲۴۵

من دوماهه که نخل رو خریدم،هفته ای دوبار آب می دم،داخل منزل نگهداری می کنم،نور غیر مستقیم می خوره سه ساعت

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۱۲:۵۴:۴۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق تر عکس گیاه رو ارسال کنید

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۳:۰۹:۱۶

زهرا دهقان

اینم تصویر نخلم دهقان هستم

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۱:۳۰:۴۸

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۲:۴۷:۵۱

کارشناس شماره ۲

ابیاری نامنظم باعث این مشکل شده حتما سنگ های سطح خاکو بردارید باعث میشه گیاه تون نتونه به خوبی نفس بکشه و اب در خاک جمع بشه نخا ماداگاسکار بدلیل اندام ذخیره ای نیاز ابی بالایی نداره و ابیاری زیاد و بسته بودن زهکش و نداشتن تهویه مناسب خاک باعث اسیب به ریشه و علایم قارچی و زرد شدن برگ ها میشه. زهکش رو چ کنید که باز باشه و بین دو ابیاری اجازه بدید سطح خاک کاملا خشک بشه. اگر ریشه گیاهتون اسیب ندیده باشه با رعایت شرایط ابیاری ریزش متوقف میشه برای پیشگیری از بیماری قارچی از قارچکش مانکوزب با اب ابیاری و کمی اسپری پاشی روی برگ ها استفاده کنید.

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۰:۳۵:۲۶

زهرا دهقان

بنده یک گیاه کراسولا آواتا دارم که نوعش رو نمی دونم و هفته ای دوبار آب می دم...روز به روز برگ هاش دونه به دونه چروک و جمع میشه و در نهایت میفتن و داره از بین می ره باید چیکارش کنم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۱:۴۱:۱۲

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر چه میزان اب میدید؟ و این سوالتون رو لطفا در تالار کاکتوس و‌ساکولنت مطرح بفرمایید.

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۳:۲۰:۱۸

زهرا دهقان

هفته ای دوبار به اندازه ی یک لیوان سر خالی تقریبا آب میدم.داخل منزل نگه می دارم.نور کاملا غیر مستقیم و نزدیک پنجره هم نیست ببخشید من متوجه نشدم کجا رو گفتید پیام بذارم?

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۳:۳۹

کارشناس شماره ۲

وارد گلیار که میشید تالار گیاهان مختلف مشخص هست نوشته شده تالار کاکتوس و ساکولنت اونجا لطفا بفرمایید سوال گیاهتون رو هر کامنت و پرسش سوال مربوط به یک گیاه هست و اگر سوالی درباره گلدون دیگری داشته باشید دوباره سوال رو مطرح بفرمایید.

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۴:۴۷:۵۳

زهرا دهقان

سوالی درباره ی نخل ماداگاسکار من سنگ ها رو برداشتم از روی گلدونم می خواستم بپرسم نیاز هست نخلم رو داخل بالکن بگذارم ؟ یا همون در منزل نگهدارم ؟ بالکنم نصف روز سایه و تقریبا دوساعت آفتاب داره و نکته ی بعدی اینکه یادم رفته بود بگم یک ماه پیش سم قارچ بهش زدم هم به صورت آبیاری و هم غبارپاشی عکس قارچ کش رو می فرستم نیازه دوباره بهش بدم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۸:۰۱:۳۳

کارشناس شماره ۲

بله کاربندازیم هم قارچکش مناسبی هست و میتونید با فاصله 14 روز حداکثر سه بار استفاده کنید و بعد از اون هر دوماه یکبار جهت پیشگیری به گیاهتون بدید. نخل ماداگاسکار به نور زیاد نیاز داره بهتره پشت پنجره ای باشه که نور کافی بهش میرسه ولی بدلیل نوسان دمایی در بیرون از منزل بهتره داخل منزل باشه ولی جایی که نور خوب بگیره. دقت کنید غبار پاشی و ابیاری زیر نور انجام نشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۰:۳۷:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@