پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شایا یوسفی

تعداد سوال: ۱

توقف در رشد ویژه

تعداد بازدید ۴۷۸

سلام وقتتون بخیر من اگلونما برفی دارم ۴ ماهی میشه خریدمش اولش خیلی رشدش خوب بود متاسفانه یهو متوقف شد برگهای تازه ای هم که دراورده بود نیمه باز باقی موندن و سرعت زرد شدن برگهای پایینی زیاد شد گاهی چنتا برگ با هم زرد میشدن ممنون میشم راهنماییم کنید

۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۲:۰۱:۰۰

شایا یوسفی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۲:۰۷:۴۴

شایا یوسفی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۴ ۲۲:۰۸:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نحوه ی آبیاری تون به چه صورته و خاک گلدان بافتی متراکم و سفت داره یا سبک است ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۰۱:۳۷:۳۰

شایا یوسفی

ممنون هفته ای یک بار خاک سبک موقع آبیاری آب از انتهاش خارج میشه هفته ای دوبار عبار پاشی انجام میدم بابت تهویه هوا هم پنجره رو روزانه باز میزارم که هوا تازه جریان داشته باشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۰۱:۴۱:۴۰

کارشناس شماره ۱

موقع آبیاری گلدان را از سبد حصیری بیرون میارید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۲:۴۰:۵۳

شایا یوسفی

زیرگلدون داره گاهی برمیدارم اون رو چک میکنم نه همیشه درنمیارم از سبد

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۳:۱۰:۱۶

کارشناس شماره ۱

معمولا گیاهانی که در سبد های حصیری نگهداری میشن بعد از مدتی دچار پوسیدگی یا بیماری قارچی میشوند چون تهویه ی هوا در خاک به درستی انجام نمیشود .بهتره گیاه را از سبد حصیری خارج کنید و اجازه بدید بین دو آبیاری خاک گلدان کمی خشک شود بعد ابیاری را بصورت کامل انجام دهید تا آب از زیرگلدانی خارج شود .زیر گلدانی را بعد از خروج آب اضافی ، خالی کنید و اگر باز هم مقداری اب از ته گلدان در زیرگلدانی جمع شد آنرا هم دور بریزید و زیر گلدانی را تقریبا خشک نگه دارید .مدتی از گیاه به این شیوه مراقبت کنید اگر روند زرد شدن برگهای سالم ، متوقف شد ، که نشان دهنده ی بهبود است اما اگر روند زردی برگها متوقف نشد و سرعت بیشتری هم پیدا کرد بهتره گیاه را از گلدان خارج کرده و وضعیت زهکش ته گلدان و سلامت ریشه ها را چک کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم.

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۳:۳۶:۱۶

شایا یوسفی

این گلدونی که من دارم انتهاش باز هستش درواقع فقط اطراف گلدون رو کاور کرده بابت زیرگلدون چشم حتما چک میکنم امروز گیاه رو از گلدون دراوردم ریشه هاش محکم و شیری رنگ بودن و یک مقداری از خاک اطراف ریشه کاملا سفت شده بود خاک رو عوض کردم گلدون خالی رو اسپری قارچ کش زدم بعد خاک جدید رو ریختم

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۳:۴۲:۰۰

کارشناس شماره ۱

خاک سفت شده هم میتونه باعث تجمع آب در یک قسمت بشه حالا خدارو شکر که ریشه سالمه .از این به بعد که هوا گرمتر میشه سعی کنید اطراف گیاه هوای تازه جریان داشته باشه و محیط اش زیاده از حد گرم نباشه . البته در فصل بهار شیوع آفات مکنده هم زیاد میشه . اگر برگها بعد از مدتی به همان صورت لوله ای باقی ماندند میتوانید یکبار از سم دیازینون برای سمپاشی استفاده کنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور مستقیم انجام ندید .بهتره سمپاشی شب انجام بشه و از ماسک و دستکش هم استفاده کنید .میتونید از طریق همین تاپیک در مورد گیاه آگلونما با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید متشکرم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) سم حشره کش
۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۳:۵۲:۵۰

شایا یوسفی

ممنون از راهنماییتون تو این دو ماه که این مشکل برای گیاهم پیش اومده خیلی مراقب دما و جریان هوای تازه تو خونه بودم الان که همچنان برگها لوله ای هستن نیاز نیست که سم رو الان استفاده کنم؟؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۰:۱۲:۱۳

کارشناس شماره ۱

چند وقته برگها لوله ای هستن ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۰:۳۸:۱۶

شایا یوسفی

فک میکنم دو ماه شده باشه جدیدا از یکی از پاجوشای قبلیش هم یه برگ داد که اونم هنوز کامل باز نشده یه هفته هست که همونطوری مونده

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۰:۵۳:۴۸

کارشناس شماره ۱

پس سمپاشی رو انجام بدید و دو هفته ی بعد آنرا تکرار کنید .

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۰:۵۴:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@