پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کوروش سیار

تعداد سوال: ۱

ریزش برگ ویژه

تعداد بازدید ۲۹۹

سلام من این گل رو دو ماه پیش از خودتون خریدم، اوایل جوونه زد و خیلی سر حال بود بعد شروع کرد کم کم ریزش برگ که من فکر کردم به خاطر خواب زمستونی هستش ولی الان شدیدا ریزش برگ داره و ساقه اش چروکیده شده، ممنون میشم راهنماییم کنید که احیاش کنم، خیلس نگرانم، ممکنه خشک بشه کلا؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۵:۱۶:۰۰

کوروش سیار

این هم عکس دوم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۵:۱۷:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نحوه ی نگهداری و آبیاری تون به چه صورت بوده ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۲:۳۷:۳۵

کوروش سیار

تقریبا هر 15 روز بهش آب دادم، یک روز در میون آب به برگ هاش اسپری کردم، کود تقویت ریشه هم ماهی یک بار، روزی تقریبا 2ساعت نور مستقیم به برگاش میخوره البته از پشت پنجره، دمای محیطش بین 15 تا 20 درجه، جاش رو هم فقط یک بار اون اوایل تغییر دادم.

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۳:۵۹:۲۳

کارشناس شماره ۱

در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۰:۳۹:۴۸

کوروش سیار

نصف تا سه چهارم لیوان آب تقریبا میریزم

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۶:۱۷:۲۸

کارشناس شماره ۱

مدتی گلدان را در جایی قرار بدید که نور بیشتری دریافت کنه . چون غیر از آبیاری نادرست ، کمبود نور هم باعث ریزش برگها میشه .آیا حدفاصل پایه و پیوندک که تغییر رنگ داده ، نرم هم شده ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۰:۱۲:۵۳

کوروش سیار

مقدار خیلی کمی که فشار میدم نسبت به قبل مقدار خیلی کمی نرم تر شده ولی نامحسوس

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۶:۱۷:۵۱

کارشناس شماره ۱

نرم شدگیِ تنه را هر رروز چک کنید ، اگر در حال پیشرفت بود گیاه را از خاک دربیارید و ریشه و زهکش را چک کنید .اگر ریشه پوسیدگی داشت قسمتهای پوسیده را جدا کنید و گیاه را دوباره در گلدان بکارید .

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۱۷:۳۸:۳۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@