پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سجاد محسن نژاد

تعداد سوال: ۱

سوختگی نوک برگ گل پتوس ویژه

تعداد بازدید ۵۸۹

سلام، خسته نباشید، من ی گلخونه ۳۰متری دارم، اطرافش دیوار و کف سیمان، گلهای پتوس مرمری و نئون نوک برگشون میشوزه و قهوه ای میشه، کم کم کل برگ از بین میره، نور مستقیم ندارم، سقف گلخونه شید هستش و بعد غروب افتاب ابیاری میکنم، بیشتر هم گلهایی که تو ارتفاع بالاتر هستن براشون مشکل پیش میاد، ممنون میشم راهنمایی کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۶:۵۸:۲۶

سجاد محسن نژاد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۷:۰۲:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .دمای گلخونه چند درجه است و ایا دما را در شب و روز یکنواخت نگه میدارید ؟ خاک گلدان چه ترکیبی داره ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۲:۳۵:۴۴

سجاد محسن نژاد

دما تو رنج ۲۲تا ۲۷درجه است، گلها از جاهای مختلف خریداری شده، چند روز بعد اینکه داخل گلخونه گذاشتم اینطوری شد، از همین نمونه ها تو گلخونه ای که ازش خریدم هست ولی مشکلی ندارن،

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۲:۴۶:۳۶

کارشناس شماره ۱

پس احتمالا دمای گلخونه تون یا تهویه و رطوبت گلخونه تون با گلخونه ی قبلی فرق داره . چون این حالت سوختگی یا در اثر نوسان دما یا تهویه ی نامناسب و یا رطوبت بالا ایجاد میشه که گاهی اوقات منجر به بیماری قارچی هم میشه . چجوری اب میدید و فاصله ی گلهای بالایی تا سقف چقدره ؟ کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۳:۵۵:۳۶

سجاد محسن نژاد

تفاوت و دما و رطوبت که احتمالا هست، ولی بعید میدونم رطوبت بالا داشته باشم چون کف گلخونه سیمان، معمولا زود خشک میشه، تهویه هم تا دو سه روز پیش فضای گلخونه کاملا بسته بود، یعنی هوای تازه داخلش جریان نداشت، ابدهی هم معمولا بعد غروب افتاب با ابپاش سر شلنگ اب میدم، ارتفاع گلدون کنار حدود ۷۰تا ۸۰ و وسط ۱و نیم متر، نشت گاز از لوله بخاری میتونه باعث این خرابی بشه ؟ عکس از ریشه گیاه هم براتون میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۹:۰۸:۴۴

کارشناس شماره ۱

ریشه اینطور که در عکس دیده میشه به نظر سالم و در حال توسعه هستش . مگه نشت گاز داشتین ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۰:۱۵:۳۰

سجاد محسن نژاد

نمیدونم، دارم دنبال علت میگردم، پرسیدم ببینم نشت گاز هم میتونه باعث این عارضه بشه، من گلهای دیگه مثل اگلونما و سانس و..هم دارم، پلی اونا مشکلی نداشتن، حتی واس پتوس سبز هم خیلی کن مشکل پیش اومده

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۷:۵۸:۳۴

کارشناس شماره ۱

بینید زمانی برگها به اینصورت تغییر رنگ میدهند که گیاه دچار یک تنش ناگهانی شده باشد .حالا این تنش میتواند بعلت نوسان ناگهانی دما و تنش آبی ایجاد شده باشد یا تهویه ی نامناسب . بهتره گلدانهایی که آویز بودند و به این مشکل دچار شدند را در ارتفاعی کمتر و مکانی سایه تر آویز کنید .برگهای آسیب دیده را جدا کنید .رطوبت رسانی را زمانی که سطح خاک کمی خشک بود انجام دهید و بین دو آبیاری اجازه بدید کمی خاک خشک شده باشد ببینید باز هم برگهای سالم دچار این آسیب میشوند یا خیر ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۱۷:۳۵:۰۶

سجاد محسن نژاد

این گلها تازه خریداری شدند، محیط نگهداریشون تغییر کرده، تهویه هم احتمالا مناسب نبوده، چون تقریبا درب گلخانه همیشه بسته بود و قاعدتا هوای تازه داخل جریان نداشت، میخوام بدونم احتمال قارچ هست ؟ نیازی هست سم پاشی بشه ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۱۷:۴۵:۵۷

کارشناس شماره ۱

تمام عواملی که بیان کردید میتواند باعث شیوع قارچ هم بشود میتوانید یکبار با قارچ کش سمپاشی کنید اما اگر شرایط را از نظر تهویه و رطوبت و دما کنترل نکنید سمپاشی موثر نخواهد بود

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۳۹:۱۲

سجاد محسن نژاد

از چه قارچ کشی باید استفاده کنم ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۰۷:۵۸:۴۸

سجاد محسن نژاد

ی عکس هم از زیر برگ گرفتم اونم براتون ارسال میکنم،

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۰۸:۰۲:۰۷

کارشناس شماره ۱

مانکوزب یا کاربندازیم هر دو خوب هستند .مانکوزب سمی تماسی و کاربندازیم سیستمیک است .

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۰:۰۶:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@