پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

احمدرضا عبدی

تعداد سوال: ۱

لکه های سفید و خوردگی بنت قنسول ویژه

تعداد بازدید ۱۰۶۲

سلام وقتتون بخیر این گیاه ۱۸م بهمن به دستم رسید، وقت هایی که دمای هوا مناسب باشه اون رو پشت پنجره میذارم (رو به شمال و در سایه هست)، حدود سه هفته‌ست که روی برگ هاش لکه های سفید میزنه و در قسمت هایی که سوراخ شده اول مایعی سفید رنگ ظاهر و بعد دور اون ناحیه خاکستری رنگ میشد. علت این آسیب چیه و برای متوقف کردن این روند چه کاری میتونم انجام بدم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۱۷:۰۲:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . یعنی گیاه مدام در حال جابه جایی هستش ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۵ ۲۳:۵۷:۲۶

احمدرضا عبدی

بله شب ها از پشت پنجره میاریمش داخل خونه

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۰:۱۲:۲۱

کارشناس شماره ۱

گیاه بعلت جابجایی محیط نگهداری ، دچار اسیب شده .بهتره گلدان را در مکانی با نور و تهویه ی کافی قرار بدید و از جابجا کردن مداوم گیاه خودداری کنید .برگهای اسیب دیده رو میتونید جدا کنید . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۰:۵۱:۰۳

احمدرضا عبدی

سلام من این گل رو تا اواخر فروردین بیرون از پنجره قرار می‌دادم که درکل در طول روز یک ساعت نور مستقیم خورشید روش می‌افتاد، بعدش آوردم داخل در جای ثابت پشت پنجره قرار دادم، دور از نور مستقیم خورشید، هر زمان رطوبت سطح خاک کم می‌شد بهش آب می‌دادم (اغلب یک الی دو روز در میان - آب جوشیده). حدود دوماه پیش خیلی مگس سفید زد و از سم کنفیدور بصورت اسپری روی برگ‌هاش استفاده کردم و بعد از اون، دوبار در هفته (حدود ۳ بار) از کود مایع NPK+TE ریختم در خاکش. تا اواخر اردیبهشت جوانه می‌زد اما از اواسط خرداد، تمام برگ‌هاش رو به خشکی رفت و هفتهٔ پیش همهٔ برگ‌ها خشک شدن و افتادن. دیروز یکی از ساقه‌هاشو بریدم اما هیچ مایعی خارج نشد... الان فکر می‌کنم از ریشه خشک شده، می‌خواستم بدونم امیدی بهش هست؟ اگر خیر، می‌شه بدونم چی باعث شده اینجوری بشه...؟ ممنون.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۱۸ ۱۹:۳۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .کوددهی بیش از اندازه باعث بروز این مشکل شده .الان از هیچ جای ساقه شیره ترشح نمیشه ؟

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۰۰:۰۹:۱۸

احمدرضا عبدی

خیر هیچ‌کدوم از ساقه‌ها شیره ندارن من از کود مایع (یک گرم در یک لیتر) فقط سه بار استفاده کردم (در طول یک هفته و نیم)، به‌جای آب‌دهی... قبل از اون هم برگ‌هاش رو به زردی رفته بود بخاطر همین کود دادم شاید تغییر کنه...

۱۴۰۰-۰۴-۱۹ ۱۱:۵۸:۴۵

کارشناس شماره ۱

معمولا کوددهی باید با فاصله ی دو هفته انجام بشه . کوددهی زیاد گاهی اوقات باعث از بین رفتن گیاه میشه . اگر هیچ یک از قسمت‌های ساقه شیره نداشته باشه متاسفانه گیاه در حال از بین رفتن و خشک شدنه . از جایی که علامت زدم از بالای گره ، ساقه رو قطع کنید ببینید باز هم شیره نداره ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۰۰:۵۸:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@