پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه مرادی

تعداد سوال: ۱

مشکل گل قاشقی و آگاولیندایی ویژه

تعداد بازدید ۴۳۷

سلام گل قاشقی من برگهاش از بیرون لوله شده و نوک برگها قهوه ای شده و گل آگاو لیندایی سر برگها خشک و زرد میشه .لطفا راهنمایی کنید.ممنون

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۰۹:۵۷:۵۰

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر شرایط ابیاری و دمایی محیط را بفرمایید

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۲:۵۷:۵۱

فاطمه مرادی

سلام هر دو گلدان داخل منزل کنار پنجره جنوبی و با آب دهی هفته ای یکبار که در شردع عید خاک را تعویض کردم و یک بار کود سه بیست دادم .صمنا گیاه قاشقی جزیزه هم دارد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۵:۲۳:۳۹

کارشناس شماره ۲

لطفا عکس واضح تر از گیاه قاشقی ارسال میفرمایید؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۰:۳۹:۲۲

کارشناس شماره ۲

و رطوبت محیطتتون به چه شکل هست؟ با توجه به علایم فرستاده شده مشخصه رطوبت پایینه فاصله گیاهاتون از منبع گرمایشی چقدر هست؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۰:۴۰:۲۲

فاطمه مرادی

با جزیزه درست کردن رطوبت رسوندم منبع گرمایشی هم نداریم با اسپلیت هست نوک برگ آگاو لیندایی خشک نمیشه زرد میشه و این زردی کم کم کل برگ رو میگیره .قاشقی هم یک سال هست دارم تازه شده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۱:۴۶:۰۳

کارشناس شماره ۲

چند روز یکبار براش جزیره میزارید ؟ زهکش گلدونتون رو چک کردید ؟ بعد از ابیاری اب اضافی از،زیر گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۱۵:۲۲:۵۲

فاطمه مرادی

سلام قاشقی همیشه جزیزه داره ولی آگاو لیندایی جزیزه نداره و هر دو زهکش دارند و آب خارج میشود

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۱۵:۵۹:۳۱

کارشناس شماره ۲

جزیره نباید مداوم استفاده بشه خودش باعث باتلاقی شدن انتهای گلدون میشه دو بار در هفته براش جزیره درست کنید و برای لیندا هفته ای یکبار با اب جوشیده سرد شده یا اب تصفیه مه پاشی کنید یکی از علت های سوختگی نوک برگ کمبود موادغذایی خاک هست ماهی یکبار با کود NPK تقویتش کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۲۳:۲۵:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@