پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

افسانه

تعداد سوال: ۱

خشکی میخک ژاپنی ویژه

تعداد بازدید ۲۳۱۱

سلام من شوفاژم زیر پنجره س. و متاسفانه گلم زیاد گرمش میشه. زود ب زود بهش اب میدادم ولی الان ی ماهه ک داره همینطور خشک میشه. اکثر برگهاش خشک شدن و چندتایی هنوز طراوت دارن. ولی اونا هم خیلی سرحال نیستن. اگه راهی داره ک بتونم زنده نگهش دارم ممنون میشم بهم‌بگین. 😔

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۲:۵۶:۵۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش گلدونتون باز هست؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۲:۵۹:۱۶

افسانه

باز که هست ولی فکر میکنم نسبت ب قبل اب کمتری بیرون میاد.

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۳:۱۰:۰۵

کارشناس شماره ۲

سوراخ های زهکش رو حتما باز کنید که خاک انتهای گلدون حالت باتلاقی نگیره و ریشه گیاهتون پوسیده نشه و از طرفی فکر میکنم میزان ابی که در هربار ابیاری استفاده میکنید کم باشه تا حدی اب بدید که چند قطره اب اضافی از،زیر گلدون خارج بشه این نشونه ی سیراب شدن گیاه شما هست. بهتره در مجاورت وسایل گرمایشی نباشه گرمای بالا باعث بی حال شدن برگ ها میشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۳:۲۵:۳۹

افسانه

الان نیازی هست شاخه های خشک رو هرس کنم یا خاک رو عوض کنم؟ ی ساله دارمش و فروشنده گفته بود سالی یکبار باید خاک عوض شه. و اگه بذارمش بیرون پنجره مناسبه چون گفته بودن نور زیادی نمیخواد و اتاق من نورش خیلی زیاد نیست

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۱۳:۳۱:۰۶

کارشناس شماره ۲

بله میتونید توی فصل بهار خاکشو عوض کنید و بهتره پشت پنجره جنوبی با نور زیاد غیر مستقیم باشه نور مستقیم براش خوب نیست در اولین ابیاری بعد از تعویض خاک بهتره بهش قارچکش هم بدید... حتما زهکش گلدونتون رو‌چک کنید لایه زیرین گلدون چند تا سنگ ریزه استریل یا پوکه معدنی استفاده گنید که زهکشی خاک و بهتر میکنه اگر برگ ها کاملا خشک هست بله میتونید هرس کنید که گیاه برای برگ های جدید انرژی داشته باشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۲۰:۱۲:۴۰

افسانه

خیلی ممنون از راهنماییتون

۱۴۰۰-۰۱-۱۶ ۲۲:۱۹:۵۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از شما برای انتخاب کافه گلدون جهت کمک به درمان گیاهاتون.

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۰:۵۴:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@