پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حسین ذوالفقاری

تعداد سوال: ۱

شل شدن و جمع شدن برگ های گیاهم ویژه

تعداد بازدید ۴۷۱۱

زاموفیلیا دارم دو شاخه . شاخه اصلی و بلندش ۴۰ سانته و شل شده و برگ برگ هاش در حال جم شدن هست . چطوری باید نجاتش بدم ؟؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۱:۵۱:۳۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نامنظم بودن و ناکافی بودن آبیاری در فصل رشد و گرم و خشک بودن محیط میتونه باعث زرد و بیحال شدن برگها به اینصورت باشه .باید در فصل تابستان هر زمان خاک گلدان خشک بود به گلدان آب بدید .فکر میکنم گلدان برای گیاهتون بزرگه , این احتمال پوسیدگی رو بالا میبره .بهتره گلدان را کوچکتر کرده و در حین تعویض گلدان وضعیت ریشه ها را هم بررسی کنید و اگر پوسیدگی دارد قسمتهای پوسیده را جدا و گیاه را دوباره بکارید .اگر سوال دیگه ای دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۲:۳۳:۱۲

حسین ذوالفقاری

سپاس از رسیدگی شما ? حتما مواردی رو که گفتید همه رو انجام میدادم بنابراین فکر میکنم باید گلدون رو تعویض کنم و ریشه ها رو چک کنم .

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۳:۲۰:۵۸

کارشناس شماره ۱

بله میتونید از ریشه ها عکس بدید تا راهنماییتون کنم

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۳:۲۴:۵۲

حسین ذوالفقاری

یعنی الان میتونم موقتاً گیاه رو دربیارم از خاک و دوباره بزارم ؟؟ یا موقع تعویضِ گلدون عکس بدم ؟؟

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۳:۲۷:۴۳

کارشناس شماره ۱

بله گیاه رو با احتیاط از گلدون دربیارید و خاک اطراف ریشه رو بشورید و از ریشه ی شسته شده برام عکس بفرستید زهکشی ته گلدون رو هم بررسی کنید ببینید چه وضعیتی داره

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۴:۲۹:۴۲

حسین ذوالفقاری

حتما انجام میدم .. فقط ببخشید من اصلا به گا و گیاه آشنایی ندارم .. متوجه نمیشم زهکش چی هست و چیکار باید بکم !!

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۴:۳۹:۵۵

حسین ذوالفقاری

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۴:۵۰:۱۵

حسین ذوالفقاری

ریشه

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۴:۵۶:۳۹

حسین ذوالفقاری

چند تا دونه حشره ریز سفید هم در خاک گلدون دیدم ولی خیلی کم هستن

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۵:۱۵:۲۴

حسین ذوالفقاری

زهکش رو هم دیدم .‌. زیر گلدون سه تا سوراخ داره که براش هیچ سنگی نگذاشته بودن .. و خاک گلدون کوبیده شده بود و به نظر من برای این گیاه سفت شده بود .. البته بازم من خیلی بلد نیستم

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۵:۱۹:۲۸

کارشناس شماره ۱

خب خداروشکر ریشه ها و ریزوم ظاهرا سالم هستن ریزوم یعنی همون سیب زمینی اش ?سفته یا نرمه ؟ اگه سفت بود یه گلدون کوچیکتر انتخاب کنید و ته گلدون کمی زغال تکه شده بریزید بعد خاک برگ مرغوب اگه دارید بریزید اگر هم ندارید مخلوط پیتماس و پرلیت به نسبت مساوی بریزید و گیاه رو دوباره بکارید اگر خاک خشک بود بعد از کاشت یه مقدار آب بدید .ساقه ای که آسیب دیده دیگه به حالت اول شاید برنگرده اما چون ریشه سالمه گیاه دوباره شروع به ریشه زایی و جوانه زنی میکنه البته زاموفیلیا گیاهی کم رشده و نباید ازش انتظار داشته باشید مثل پتوس رشد کنه اگر سوالی هست در خدمتتونم

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۵:۴۸:۲۷

حسین ذوالفقاری

سپاش? ریزوم سفت هست .‌. باید گلدون با چه اندازه دهنه براش بگیرم ؟ ۲۰ سانتی مناسب هست ؟ و اینکه انتهای بعضی از ریشه ها بسته شده . به نظر شما نیاز نیست چند میلیمتر ازش قیچی کنم ؟؟ چون احساس میکنم منفضه های ریشه بسته شده

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۵:۵۴:۵۷

کارشناس شماره ۱

بله قسمتهای خشک شده ی ریشه رو کات کنید و فکر میکنم تو گلدون ۱۵ بکارید خوب باشه

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۱۵:۰۲

حسین ذوالفقاری

سپاس

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۱۷:۰۲

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۰۵-۲۶ ۱۶:۲۹:۲۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@