پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم امیدی

تعداد سوال: ۱

علت زرد شدن و پایین آمدن برگ اریکا ویژه

تعداد بازدید ۴۶۸

برگ نخل اریکای من جدیدا داره به سرعت زرد میشه، وبه سمت طرفین و پایین متمایل شده و بیحاله ، نور پشت پنجره متوسط داره آبیاری هم به موقع میشه و براش جزیره هم درست کردم، روی برگهاشم هیچ لکه ای نیست ولی روی ساقه دونه های قهوه ای داره که نمیدونم طبیعیه یا نه ، ولی با این حال جند مرتبه قارچ کش روش اسپری کردم ولی حالش بهتر نشده، دمای خونه هم بین ۱۶ تا ۲۴ درجه بوده تو این ۱۰ روز، لطفا راهنماییم کنید

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۰۴:۱۶:۳۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق تر لطفا عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۱-۱۷ ۱۵:۲۰:۵۳

مریم امیدی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۹:۰۰:۵۵

کارشناس شماره ۲

چند روز یکبار ابیاری انجام میشه؟ لطفا بفرمایید از چه قارچکشی استفاده کردید؟ لکه های ساقه نشان از قارچ هست که در اثر افراط و تفریط در ابیاری یا بسته بودن زهکش ایجاد میشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۲۲:۴۶:۵۲

مریم امیدی

خاک و چک میکنم هر وقت خشک باشه آب میدم ، اون لکه ها از وقتی خریدم بود الان حدودا ۷ ماهه، قارچ کش کاپیتاناز گروه ایمیرازول، اسپری کردم روی ساقه و برگ.

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۰:۵۵:۲۱

کارشناس شماره ۲

زهکش گلدون باز هست؟ رطوبت محیط به چه شکل هست؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۱:۳۱:۰۲

مریم امیدی

بله زهکش بازه و همه گلدونام جزیره دارند.

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۲:۰۹:۴۱

کارشناس شماره ۲

جزیره به شکل استفاده هرروزه برای گیاهان مفید نیست و باعث باتلاقی شدن خاک انتهای گلدون میشه دو تا سه بار در هفته براش مناسبه ابی که استفاده میکنید اب شیر هست؟ یا اب تصفیه؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۰۲:۵۳:۳۴

کارشناس شماره ۲

برای ابیاری نخل اریکا حتما باید از اب جوشیده که به دمای محیط رسیده استفاده کنید اب پر املاح و یا سرد و زیادی گرم باعث اسیب به ریشه و‌زرد شدن برگ ها میشه

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۰۲:۵۵:۱۷

کارشناس شماره ۲

خمیدگی هم میتونه به علت کمبود نور باشه حتما به جای پر نور تر ولی با نور غیر مستقیم منتقلش کنید

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۰۲:۵۷:۱۰

مریم امیدی

همه اینکارهارو‌میکنم ، اون لکه های قهوه ای روی ساقه چیه؟ از بین نمیره طبیعیه؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۰۶:۲۲:۴۱

کارشناس شماره ۲

بله تا حدی طبیعی هست بدلیل املاح اب ایجاد میشه ولی اگر لکه ها در ساقه پیشروی کنند و بزرگ شوند باید قارچ کش اسپری شود. در همین تاپیک میتونید نتیجه رو طی ماه اینده اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۲:۳۲:۱۸

مریم امیدی

ممنونم? من تقریبا تمام نکاتی که شما فرمودید و‌رعایت میکنم ، ولی علت این مشکل و نفهمیدم ، حالا یه کود جدید گرفتم اونم امتحان میکنم شاید موثر واقع شد .

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۳:۴۰:۱۳

کارشناس شماره ۲

کود مناسب تقویتی npk202020 هست و اگر نور و رطوبت و ابیاری با اب بدون املاح انجام بشه مشکل خاصی نخواهید داشت

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۲:۴۶:۱۵

مریم امیدی

متشکرم از راهنماییتون ?

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۲۵:۱۳

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از همراهی شما با تیم کافه گلدون

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۵۳:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@