پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

خانم نامی

تعداد سوال: ۳

سیاه شدن زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۷۶۳

سلام وقت بخیر من تقریبا ۱۰ روز پیش این گیاه زاموفیلیام رو خریدم تا دو روز آب ندادم بعد دو روز سیرآبش کردم برای بار اول چون موقع خرید گلدانش رو فروشنده عوض کرد الان دیدم که یکی از پاجوشهاش زرد شده و روی ساقه های گیاه لکه های سیاه افتاده که قبلا نبود لطفا راهنماییم کنید هم گرون خریدمش هم خیلی دوسش دارم 😭😭

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۰۰:۴۵:۲۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زهکش گلدونتون باز هست؟ زمانی که اب دادید اب اضافی از،گلدون خارج شد؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۲:۰۳:۳۲

خانم نامی

بله زیرش دو تا سوراخ داره و آب اضافیش خارج شده دیشب روی خاکش رو کمی زیر و رو کردم که بهتر تنفس کنه روی خاک خشک بود ولی پاجوش پایین گیاه زرد شده خاکش هم اینه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۸:۱۶:۳۲

خانم نامی

سئوال دیگه ام اینه که بهتره گیاه رو روز آب بدم بهش یا شب و اینکه زاموفیلیا و سانسوریا رو باید برگهاشون رو آبپاشی کنم یا نه و اینکه فروشنده گفت شیر رو بجوشونید و روی برگها رو با ابر و شیر تمیز کنید البته من هنوز انجام ندادم نظر شما چیه ؟؟ ممنون از شما دوست عزیز??

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۸:۲۱:۲۰

کارشناس شماره ۲

دررابطه با شیر برای براق کردن برک ها استفاده میشه که حتما از شیر کم چرب استفاده کنید و با اب رقیقش کنید و‌روی برگ ها با پنبه بکشید و بعد از ۲۴ ساعت یک دستمال نیمه مرطوب روشو‌پاک کنید اسپری پاشی زیاد باعث تشدید بیماری قارچی میشه ابیاری این دوگیاه کم باشه هرزمان سطح خاک تا عمق ۴ سانت خشک شد ابیاری کنید لکه های قهوه ای ساقه زامیفولیا طبیعی هست ولی زردی برگ ها در اثر باتلاقی شدن خاک یا کمبود و بیشبود عناصر غذایی خاک ایجاد میشه به تازگی به گیاهتون کود ندادید؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۲۲:۴۲:۳۸

خانم نامی

نه اصلا کودی ندادم چون بالاتر هم گفتم الان ده روزی هست که زاموفیلیا رو خریدم و قبل خرید فروشنده گلدان و خاکش رو عوض کرد و فقط یک بار هم آب بیشتر بهش ندادم توی عکس دوم خاک رو دیدین راستش من از خاک گلدان اصلا سررشته ندارم نمیدونم برای این گیاه مناسب هست یا نه

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۲۳:۳۶:۲۹

کارشناس شماره ۲

بهترین ترکیب خاک ترکیبی از ورمی کمپوست و خاک برگ و کوکوپیت و پیت ماس هست بدلیل اینکه ریزوم داره و به ابیاری زیاد حساس هست خاک باید زهکشی خوبی داشته باشه لایه زیرین خاک میتونید از چند سنگریزه یا شن استفاده کنید تا زهکشی بهتر بشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۱:۳۵:۱۲

کارشناس شماره ۲

ابیاری رو کنترل کنید خاک غنی باشه و زهکش باز باشه مشکل گیاهتون رفع میشه لطفا از همین تالار روند بهبود یا تشدید علایم رو‌اطلاع بدید

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۱:۴۰:۰۸

خانم نامی

سلام وقت بخیر امروز که داشتم برگهای سانسوریا رو پاک میکردم متوجه شدم که حشرات خیلییییی ریزی به اندازه نقطه تو خاکش وجود داره البته اگر لبه گلدان سفید حرکت نمیکردن اصلا متوجه نمیشدم اینقدر که ریزن میخواستم بدونم ضرری برای گیاه دارن یا نه ؟؟ خاک گلدان سانسوریام خاک برگ هستش

۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۱۶:۰۶:۴۷

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر پشه ها اگر کم هستند میتونید با قرار دادن چند حبه سیر یا ریختن پودر دارچین سطح خاک پشه هارو دور کنید ولی اگر حجم پشه ها زیاد بود از سم مالاتیون استفاده کنید. خاک گیاهتون خاک برگ تنهاست؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم مالاتیون (Malathion)
۱۴۰۰-۰۱-۳۰ ۲۱:۵۹:۲۸

خانم نامی

راستش من خیلی آشنایی با انواع خاک گلدان ندارم ولی موقع خرید دیدم که خاک برگ بود وقتی آوردم خونه یه مقداری خاک داشتم که توش دونه های سفید داره... خاک قسمتهای بالای گلدان رو خالی کردم و با اون خاک خودم مخلوط کردم و ریختم پاش

۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۱۵:۲۸:۴۸

کارشناس شماره ۲

بله اون خاکی که اضافه کردید پرلیت داره که دونه های سفید هست ولی چون پرلیت و خاک برگ مواد تغذیه ای نداره حتما ماهانه بهش کود تقویتی بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۰-۰۱-۳۱ ۲۲:۰۴:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@