پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سلدانور نعمتی

تعداد سوال: ۱

در مورد فیکوس الاستیکا بلک ویژه

تعداد بازدید ۸۵۹

گلدان فیکوس و سه ماهه خریداری کردم وهیچ رشدی نداشته و حالتش ثابت هست موقع خرید یک جوونه داشت که به همون شکل مونده و برگ جدید باز نمیکنه شرایط نور و ابدهی و کود دهی همه رعایت شدن ولی علت رشد نکردنش و نمیدونم.هیچ گونه افتی نداشته و خرابی وریزش برگ هم نداشته

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۲:۳۴:۱۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از چه کودی استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۴:۱۷:۳۴

سلدانور نعمتی

کود سه بیست استفاده کردم

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۴:۵۱:۴۹

کارشناس شماره ۲

ترکیب خاکتون چی هست؟ از روی عکس ارسالی گیاهتون مشخصه سالم هست و مشکلی از نظر افت و بیماری نداره کمبود مواد غذایی خاک میتونه باعث کند شدن رشد برگ ها بشه کوددهی رو چه زمان انجام داديد ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۲۲:۳۸:۱۳

سلدانور نعمتی

هفته گذسته کود دهی انجام شده ترکیب خاک هم کوکو پیت پرلیت پیت ماس وخاک برگ هست

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۰:۴۸:۲۲

کارشناس شماره ۲

از چه کودی استفاده کردید؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۱:۴۰:۵۱

سلدانور نعمتی

عرض کردم کود سه بیست

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۲:۴۷:۰۱

کارشناس شماره ۲

کود سه بیست رو ماهی یکبار تکرار کنید از هیومیک اسید هم میتونید برای تقویت گیاه هردوماه یکبار استفاده کنید الان چون فصل رویش گیاه هست اجازه بدید اگر تا یک ماه دیگه باز نشد نشان از گسترش ریشه و‌کوچیک بودن گلدان هست

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۳:۳۱

کارشناس شماره ۲

ازاین قسمت برگ که علامت زدم عکس زوم ارسال میکنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۵:۰۱

سلدانور نعمتی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۱:۱۶:۳۲

کارشناس شماره ۲

دوست عزیز منظورم این عکس که دورش خط نارنجی کشیدم هست توی عکس یک لکه مشخص هست که میتونه نشانه بیماری قارچی باشه فقط برای تشخیص قطعی عکس از این برگ ارسال کنید لطفا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۲:۴۶:۴۶

سلدانور نعمتی

این لکه از ابتدای خرید بود و فروشنده هم گفت مشکلینداره.وهمون اندازه هم مونده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۵:۵۲:۳۲

سلدانور نعمتی

ببخشید الان منزل نیستم عکس بگیرم ولی تو گوشیم هست ارسال نمیشه تصویری که خواستید

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۵:۵۷:۴۶

کارشناس شماره ۲

لطفا به واتسپ این شماره ارسال کنید عکس رو من براتون اپلود میکنم 09183161028

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۷:۵۰:۳۶

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۲۰:۱۹

کارشناس شماره ۲

این لکه در اثر قارچ ایجاد شده حتما بهش مانکوزب اسپری کنید بعد از ۱۰ روز دوباره سم پاشی را تکرار کنید تا به برگ های دیگه سرایت نکنه

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۲۱:۴۵

سلدانور نعمتی

عزیرم این لکه قارچی نیست ها .من همه موارد نگهداری و رعایت میکنم قارچ کش هر ۴۵ روز یکبار به گلدونام میدم و مراقبم کاملا.این لکه همین اندازه لوده و گل هم مشکلی نداشته. از طرف گلخونه هم کسی و فرستادن کنترل کرد تماما خاک و ریشه و همه موارد چک شده

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۴۰:۳۷

کارشناس شماره ۲

این لکه در اثر قارچ ایجاد شده به احتمال بسیار قوی ولی با قارچکش حشک شده و همین حالت مونده. لکه های قارچی و باکتریایی فیکوس بعد از به وجود اومدن دیگه از بین نمیرن فقط با سم پاشی دیگه سایر برگ ها الوده نمیشن.

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۵۵:۲۳

کارشناس شماره ۲

بعد اینکه زهکش گلدون مشکلی نداره و خاک هم زهکشش مناسبه و اثری از وجود افت دیده نشده و ریشه ها هم سالم هستند و نور مناسب بهش میرسه با کوددهی منظم همون 3 بیست ماهی یکبار و اسید هیومیک دوماه یکبار مشکل رشدش رفع میشه اگر علایم دیگه ای دیده شد و توقف رشد ادامه داشت از همین تاپیک به ما اطلاع دهید

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۵۷:۱۹

سلدانور نعمتی

ممنونم

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۰۷:۵۱

سلدانور نعمتی

امیدواربودم حرف جدیدی بشنوم و ازنگرانی دربیام ولی شماهم صحبت دیگر دوستان و برام گفتین. موفق باشید

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۱۰:۰۳

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم . دوست عزیز در صورت وجوو علایم افت مثل برجستگی قهوه ای پشت برگ، پوشش سفید رنگ محل اتصال ساقه به برگ و تار عنکبوت یا پیشروی لکه های برگ به افت و بیماری شک میکنیم که در گیاه شما مشاهده نشد. ابیاری، نور دریافتی و رطوبت و کوددهی هم به خوبی رعایت بشه رشد گیاه خوب خواهد بود. من شکم به رشد ریشه و کوچک بودن گلدان که باعث کمبود مواد غذایی خاک میشه بود که میفرمایید ریشه ها رو بررسی کردند.

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۲۱:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@