پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا محمدی

تعداد سوال: ۲

زرد و سیاه شدن دراسنا ویژه

تعداد بازدید ۴۲۱

سلام من حدود ب یکساله ک این گلدون دراسنا دارم جدیدا برگاش زرد و بعد قهوا ای میشه و میافته اب جوشیده سرد شده هفته ای یکبار استفاده میکنم و وقتی ب گلخونه مراحعه کردم بهم گفتن باید صد قارچ اسپری کنم و اینکارو انجام دادم اما باز این روند قطع نشده و همچنان ادامه داره این اتفاق برای شفلرا هم افتاده اما اون تا سه چهار روز بعد از اسپری ضد قارچ دیگه ریزش و زرد شدگی و سوختگی نداره اما دراسنام همچنان داره روز ب روز بدتر میشه ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۲:۴۴:۱۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چه قارچکشی استفاده کردید ؟ رطوبت محل نگهداری چقدر هست؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۴:۱۶:۳۷

مهسا محمدی

جایی ک خودمون زندگی میکنیم اپارتمانه تهویه هم داره چون من چند روز یکبار گنجره رو باز میذارم ک هوتی خونه عوض بشه توی یکسال گذشته هیچ مشکلی نداشت اما جدیدا اینطوری شده جاش عوض نشده فقط این شفلرا رو تازه خریدم ک اینطوری شد گلای دیگم همه سالمن خودشم داره خوب میشه اما دراسای نازنینم روز ب روز بدتر میشه عکس قارچ کش رو براتون ارسال کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۵:۲۰:۴۰

کارشناس شماره ۲

برای تامین رطوبتش از چه روشی استفاده میکنید؟ زهکش گلدونتون بازه؟ بله قارچکش کاربندازیم مناسب هست برای قارچ البته نیاز هست که ۱۰ روز پس از اولین ابیاری سم پاشی تکرار بشه به اندازه یک قاشق چایخوری در یک لیتر اب حل کنید ولی دلیل قهوه ای شدن برگ ها بسته بدن زهکش و‌کمبود رطوبت هم میتونه باشه

۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۲۲:۳۱:۴۳

مهسا محمدی

عرض کردم ک گلدون و خاک و رطوبت هیچ تغییری نکرده و قبلا سرحال بوده و این یعنی ک هیچ مشکلی از نظر زهکشی و رطوبت نداره الان یکماهه که اینطوری شده ممنون میشم راهنماییم کنید برگاش اول لوله ای میشن بعد زرد میشن و بعد قهوه ای و سیاه و میافتن

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۰:۴۴:۵۱

کارشناس شماره ۲

خاک گیاهتون چه ترکیبی هست؟ اگر بیشتر ترکیب خاک برگه نیاز هست خاک رو تعویض کنید. ابیاری با چه ابی انجام میشه؟ املاح بالای اب و شوری خاک هم میتونه باعث قهوه ای شدن برگ ها بشه حتما برای فارچکش هم از اب جوشیده سرد شده یا اب تصفیه استفاده کنید.

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۲:۳۷:۰۶

کارشناس شماره ۲

و اینکه سم پاشی با چه نازلی انجام شده؟ گاهی فشار سم پاش باعث لوله شدن برگ میشه که اگر به این دلیل باشه معمولا بعد از گذشت چند روز وضعیت بهتر میشه اگر بهتر نشد و لکه ها پیشروی کردند حتما سمپاشی رو تکررار کنید

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۲:۳۹:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@