پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پگاه هوشنگ

تعداد سوال: ۱

پوشیدگی ریشه بونسای ویژه

تعداد بازدید ۲۷۹

سلام ۸ ساله یه گلدان بنویای جنسینگ دارم که کلا اصلا رشد نداشت و برگ های کمی هم داشت چند روزه تموم برگها زرد وقهوهای شدند و شروع به ریزش کردند من خاک گلدان و عوض کردم متوجه شدم که کلا یکی دوتا ریشه نازک بیشتر نداره به نظرتون الان چیکار باید انجام بدم که گیاه نجات پیدا کنه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۸ ۱۹:۱۳:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر .اگر گیاه ریشه ی کمی دارد بهتر است در گلدان کوچکتر کاشته شود . نحوه ی ابیاری به چه صورت بوده ؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۰:۳۳:۵۰

پگاه هوشنگ

نامنظم ولی کم احساس کردم کف گلدان خیلی مرطوب بود زهکشیو مناسب کردم. پس به گلدان کوچکتر منتقل کنم؟ احتیاج به کود ریشه زا هم هست؟ یا کود دیگری؟

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۰:۴۰:۵۷

کارشناس شماره ۱

بله گلدان را کوچکتر و با عمق کمتر , انتخاب کنید , سه هفته ی بعد از تعویض گلدان , کوددهی را با کود ریشه زا و سه بیست , به تناوب شروع کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کود بونسای protect nature
۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۲۲:۴۱:۴۵

پگاه هوشنگ

از تمام این کودها دو هفته یکبار استفاده کنم؟؟!

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۲۳:۴۷:۱۳

کارشناس شماره ۱

بله مثلا این هفته سه بیست دادید ، دو هفته بعد ۱۰-۵۲-۱۰ بدید دوباره دو هفته بعد سه بیست اگر از کود مخصوص بونسای استفاده میکنید ، اون دوتا کود را حذف کنید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۵۲:۱۹

پگاه هوشنگ

ممنون لطف کردید??❤️

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۰۸:۵۲

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۱۰:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@