پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پورحاتم

تعداد سوال: ۱

بونساي ویژه

تعداد بازدید ۳۰۱

سلام وقتتون بخير من اين گل بونساي و دو ماه خريدم خيلي عالي داشت رشد ميكرد خيلي جوونه تازه زد عالي بود اما يك هفته پيش جاش و عوض كردم و تمامي برگاي جونش و تازش داره ميريزه راه حل بديد جيكارش بايد بكنم ممنون ميشم

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۰۱:۲۷:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیق تر عکس گیاهتون رو ارسال بفرمایید

۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۰:۵۸:۰۲

پورحاتم

بفرماييد

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۱:۲۴:۱۴

پورحاتم

اين عكسي كه براتون ارسال كردم براي دو روزه پيشه الان خيلي بدتر شده اكثرش زرد شده و پژمرده

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۱:۲۵:۳۱

کارشناس شماره ۲

بونسای به جابجایی حساسه و تنش جابجایی باعث ریزش برگ ها میشه. بعد از چند روز که به شرایط جدید عادت کرد ریزش متوقف میشه اگر ریزش باز هم ادامه داشته باشه شرایط دیگه رو بررسی میکنیم. جایی که قرار داره چقدر با منبع نوری فاصله داره؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۲:۵۷:۵۹

پورحاتم

اول همين جايي گذاشته بودم كه الان هست خيلي عالي رشد كرد و فاصله از منبع تقريبا يك متر هست بعد كه جا به جاش كردم و فاصله از منبع نور زياد بود بعد از سه روز تمام برگاي جونش زرد شد و ريخت عكس جديد براتون ارسال ميكنم

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۱۱:۳۴

کارشناس شماره ۲

بله عکس جدید را ببینم بهتره ولی فاصله از منبع نوری میتونه باعق ریزش برگ ها بشه و همچنین کمبود رطوبت محیط و ابیاری نامنظم

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۱۶:۳۵

پورحاتم

نور كافي داره و اب هم همينطور من خودم بيشتر فكر ميكنم جا به جاش كه كردم ناراحت شده و به قول شما به جا به جايي حساس هستش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۱:۲۲:۲۳

کارشناس شماره ۲

زهکش گلدون باز هست؟ وقتی اب میدید اب اضافی خارج میشه؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۲:۱۳:۵۹

پورحاتم

بله كاملا باز هست

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۹:۳۱:۱۲

کارشناس شماره ۲

خب پس ریشه مشکلی نداره تا یکماه کوددهی رو از،طریق اب ابیاری انجام بدید و روی برگ ها اسپری نکنید و برای تامین رطوبتش جزیره درست کنید و جاش هم ثابت بمونه نتیجه رو از همین تاپیک اطلاع بدید ممنون میشم

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۱:۳۳:۰۷

پورحاتم

بله حتما فقط كد دهي رو متوجه نشدم و اينكه جزيره به چه صورتي بايد درست كنم چون اولين گياهي هست دارم و نميدونم به چه صورت هستش

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۲:۵۰:۳۸

کارشناس شماره ۲

کوددهی بونسای معمولا توصیه میشه به شکل کود در خاک و اسپری کود روی برگها دو هفته یکبار انجام بشه ولی فعلا شما فقط کود روبه خاک بدید. جزیره هم به این شکل هست که داخل زیر گلدونی چندسنگریزه بریزید بعد روی سنگریزه ها اب بریزید و گلدون تون رو روی سنگ ها بزارید که انتهای گلدون با اب مستقیما در تماس نباشه اینکار برای تامین رطوبت گیاه مناسبه

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۶:۴۹:۰۳

پورحاتم

از هر كودي استفاده كنم اشكال نداره؟؟؟ خيلي ممنونم بابت پاسخ گوييتون

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۸:۰۵:۳۷

کارشناس شماره ۲

خیر کود بونسای مخصوصه براتون کود مخصوص رو در پیوست میفرستم

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود بونسای protect nature کود بونسای
۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۹:۴۱:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@