پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

زرد شدن تدریجی برگ های زاموفیلیا ویژه

تعداد بازدید ۳۸۹

با سلام و خسته نباشید خدمت تیم کافه گلدون من گیاه زاموفیلیا رو از فروشگاه شما تهیه کردم. بسیار سرحال و زیبا بود و حتی طی این ۹ ماه، چهار جوانه جدید ازش بوجود اومده. گیاه نور غیر مستقیم خیلی کمی داره. همچنین در دمای محیط خونه با تهویه نگهداری میشه.به دقت و با چوب تا ارتفاع ۴ سانتیمتر از خاک رو بجهت خشکی مورد بررسی قرار میدم و بسته به خشکی هر ۲ تا ۳ هفته یکبار آبیاری میکنم. و ماهی یکبار کود ۲۰ _۲۰ که از خود شما تهیه کردم رو بهش میدم. و تا حالا یکبار کود فسفر که از شما تهیه کردم رو بهش دادم. هر دفعه حدود ۴۰۰ سی سی بهش آب میدم. اما با توجه به بزرگی گلدون با قطر ۲۳، از سوراخ زهکش آبی بیرون نیومده. تقریبا ماهی یک عدد از شاخه های کوچک مطابق تصویر، خیلی به مرور شروع به زرد شدن میکنه و بعد از ۱ ماه کاملا از بین میره. اما تا حالا در مورد دسته برگ های بلند این اتفاق نیفتاده فقط در مورد برگهای کوتاه این اتفاق میفته. الان نگران این هستم که مشکلی وجود داشته باشه و بتدریج گیاه آسیب کلی ببینه. میخواستم اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید که اگر کوتاهی در مورد نگهداری از گیاه شده، با مشورت شما حل شه. ممنونم از راهنمایی شما و وقتی که میگذارید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۶:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بهتره برای تعیین زمان ابیاری و تست خشکی خاک ، از سیخ چوبی استفاده کنید و زمانی که بیشتر از ۴ سانت از خاک گلدان خشک بود به گیاه آب بدید.حداقل نیمی از خاک گلدان باید رطوبت را از دست داده باشد ، تا ابیاری را انجام بدید فعلا مدتی با این شیوه ابیاری را انجام بدید و نتیجه ی کار را از طریق همین تاپیک اطلاع بدید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۰:۳۶:۰۹

کاربر

بله حتما ممنونم از راهنمایی شما.

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۲:۱۴:۲۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۵۴:۲۲

کاربر

سلام مجدد خدمت تیم کافه گلدون. پس از رعایت آبیاری گیاه، بنظر میرسه دسته برگ جدیدی از گیاه زرد نشد. از راهنمایی شما در این خصوص متشکرم. فقط سطح خاک گیاه زامیفولیا و سانسوریا که با هم از شما تهیه کردم، حدودد ۴ سانتیمتر پایین رفته. میخواستم ازتون بپرسم اولا از چه خاک و چه برندی استفاده کنم؟ مثلا خاک کامل یا کاکتوس یا بونسای یا ... مثلا گیلدا خوبه؟ دومین سوالم اینکه که خاک رو به سطح گلدون و زیر سنگ ها اضافه کنم کفایت میکنه؟ پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم.

۱۴۰۰-۰۳-۲۷ ۱۲:۳۰:۱۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر خداروشکر که حال گیاهتون بهتره و وضعیتش ثابت شده . برای اضافه کردن خاک باید سنگریزه ها را از روی خاک بردارید و خاک تازه را اضافه کنید و بعد میتوانید دوباره سنگریزه ها را روی سطح خاک قرار بدید .البته بهتره قبل از اینکار سنگریزه ها را بشورید و بعد از خشک شدن بر روی خاک بریزید . در مورد برند خاکی که همکاران در کاشت گیاهان استفاده میکنند میتونید از طریق سایت با همکاران تماس بگیرید تا راهنمایی تون کنند .معمولا از خاکهای سبکی که در بازار موجوده استفاده میکنند .

۱۴۰۰-۰۳-۲۷ ۲۳:۴۵:۴۶

کاربر

ممنونم از راهنمایی های شما. پاینده باشید

۱۴۰۰-۰۳-۲۹ ۱۰:۰۵:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@