پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نیلسا صفری

تعداد سوال: ۱

سوختگی نوک برگ ها و لکه های قهوه ای روی برگ و شاخه ی گیاه شامادورا ویژه

تعداد بازدید ۷۰۵

سلام وقت بخیر، من سه ساله یک گلدان شامادورا دارم دو ماه پیش خاکش رو عوض کردم ، دو هفته پیش هم بهش کود دادم بعد از کود دهی توی خاکش دو سه تا حشره ی بال دار دیدم روی خاکش سم اسپری کردم اون مشکلش حل شد ، قبلا تو محیط کم نور تر بود ولی یک ماهه که گلدونش رو توی محیط پر نور تر با فاصله ی دو متر از پنجره ،با آویز گلدان از سقف آویزان کردم.الان متوجه شدم که نوک برگ هاش سوخته و روی برگ ها و ساقه هاش لکه های ریز قهوه ای زده، ممنون میشم راهنماییم کنین.

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۵:۰۵:۰۹

نیلسا صفری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۵:۲۳:۱۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نحوه ی آبیاری و رطوبترسانی تون به چه صورت هستش ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۱۷:۰۳

نیلسا صفری

آبیاری دو روز در هفته ، برای رطوبت هم زیر گلدان جزیره درست کردم

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۱:۴۳:۰۹

کارشناس شماره ۱

ایا بین دو ابیاری ، خشکی خاک را تست میکنید ، و بین دو آبیاری خاک خشک میشود یا خیر ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۰۰:۰۷:۵۱

نیلسا صفری

بله چک میکنم، اگه خشک باشه آبیاری را انجام میدم

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۰۱:۳۱:۴۲

کارشناس شماره ۱

فاصله ی گیاه تا سقف چقدر هستش ؟ لطفا یک عکس کامل ، از گیاه و موقعیت اش ارسال کنید متشکرم

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۴:۴۰:۱۴

نیلسا صفری

تقریبا ۱ متر و نیم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۷:۵۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

متشکرم .بندهای ، نگهدارنده ی گلدان خیلی به گیاه نزدیکه و همین میتونه باعث بشه که هوا به درستی در لابه لای برگها جریان نداشته باشه و گیاه به دلین تهویه ی نامناسب دچار بیماری قارچی یا اسیب برگی بشه .بهتره مدتی گلدان را از اویز خارج کرده و انرا برروی زمین و در مکانی با دمای یکنواخت و کمی خنک قرار بدید . فعلا روی برگها آب اسپری نکنید . چون جزیره داره آبیاری دوروز در هفته را به یکروز در هفته کاهش بدید اما در همان یکباری که گیاه را آبیاری میکنید ، سیرآب اش کنید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۳:۳۵:۲۷

نیلسا صفری

بله متوجه شدم ممنون،لازم نیست از قارچ کش استفاده کنم؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۸:۱۵:۳۱

کارشناس شماره ۱

چون تعداد لکه ها کم هستش نیازی به استفاده از قارچ کش نیست و با بهبود شرایط و کنترل رطوبت ، بیماری باید متوقف بشه اما اگر بعد از کنترل موارد ی که بیان شد ، لکه ها بزرگتر یا بیشتر شدند ، با قارچ کش مانکوزب گیاه را سمپاشی نمایید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۵:۳۰:۴۱

نیلسا صفری

خیلی ممنون??

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۱۶:۵۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۲۳:۲۷:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@