پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

بهاره محمدی

تعداد سوال: ۱

سوختگی برگهای کردیلین ویژه

تعداد بازدید ۲۳۲

من گیاه کردیلین دارم که البته کمتر از یکماهه خریدم روز اول نمیدونستم با اب معمولی ابیاری کردم اما بعد از اون فقط با اب جوشیده خنک شده که ۲۴ساعت استراحت داده شده هفته ای دوبار بهش اب میدم با این حال برگهای گلم حالت سوختگی داره و هر روز هم داره بیشتر میشه نه فقط نوک و کناره ها بلکه از وسط برگها لکه های قهوه ای داره ایجاد میشه و خشک میشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۵:۴۴:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در هر نوبت آبیاری ، چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۰۰:۱۷:۵۴

بهاره محمدی

حدودا نیم لیتر، تا زمانی که اب از کف گلدان خارج بشه

۱۴۰۰-۰۱-۲۱ ۱۰:۲۳:۳۷

کارشناس شماره ۱

ایا بین دو آبیاری اجازه میدید خاک گلدان خشک شود ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۰۰:۰۹:۱۷

بهاره محمدی

روی سطح حالت حالت نیمه خشک داره ، و من هغتهای دوبار ابیاری میکنم با اب بدون جوشیده شده سرد شده که باز ۲۴ساعت استراحت داده شده

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۰۹:۴۵:۵۷

کارشناس شماره ۱

گیاه از نظر دریافت نور در چه موقعیتی قرار داره ؟ ایا خیلی نزدیک به پنجره ی نورگیر است ؟ آیا محیط نوسان دما داره و گرم و سرد میشه ؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۴:۴۶:۲۰

بهاره محمدی

پشت پنجره شمالی هستش و دما خانه بدون نوسان هستش

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۱۷:۱۰:۱۸

کارشناس شماره ۱

آبیاری دوبار در هفته ، در این فصل کمی زیاد است چون هنوز در فصل بهار نوسان دما داریم . بهتره آبیاری را زمانی که حداقل یک سوم خاک گلدان خشک بود انجام بدزد میتونید با سیخ چوبی رطوبت خاک را تست کنید .اگر گیاه به پنجره نزدیکه ، کمی فاصله بدید در حد یک و نیم متر ، چون در زمان ظهر ممکنه گرمای حاصل از نور خورشید به برگها صدمه بزنه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۰-۰۱-۲۲ ۲۳:۳۸:۴۵

بهاره محمدی

علت سوختگی برگها از گرمای تقریبی هوای بیرون است اون هم به صورت غیر مستقیم؟ من فاصله رو از پنجره بیشتر میکنم امیدوارم بهتر بشه. نیاز به کود و یا افت کش و قارچکش نیست؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۰:۰۹:۵۵

کارشناس شماره ۱

اگر در حال رشد است نیازی به کود نیست اما اگر رشد متوقف شد میتوانید هر دو هفته یکبار به گیاه کود سه بیست بدید .

۱۴۰۰-۰۱-۲۳ ۰۰:۱۲:۱۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@